«Формулою Штайнмаєра» Україну затягли у пастку: Колишній радник Пентагону попереджає про небезпеку

0
0

«Формула Штайнмаєра», яку Європа хоче нав’язати Україні, сконцентрована на скасування відповідальності РФ за війну і примус Києва вести справи зі ставлениками Кремля в Донбасі. Про це заявив колишній заступник помічника міністра оборони США, старший директор Центру дипломатії і глобальної взаємодії Майкл Карпентер, повідомляють Патріоти України.

«Це дуже небезпечний шлях», — охарактеризував експерт спроби нав’язати Україні сценарій по «формулі Штайнмаєра».

Він пояснив, що тодішній глава МЗС Німеччини насправді запропонував забути найважливіші передумови, вказані в Мінських угодах 2015 року, і відразу перейти до виборів в Донбасі і надання спеціального статусу окупованих територій.

«Без повернення контролю над міжнародним кордоном Україна не матиме суверенітет на цих територіях. Це надзвичайно важливо», — підкреслив Карпентер.

Він звернув увагу на те, яким способом вводиться концепція «формули Штайнмаєра». «У контексті міжнародних дискусій все зводиться до тиску на Україну, а не Росію. Адже і президент Макрон, і канцлер Меркель зосереджують увагу на тому, чого очікувати від спеціального статусу [Донбасу]», — підкреслив колишній радник Пентагону.

Карпентер вважає, що в цій риториці зовсім звертається увага на роль країни-агресора в переговорах. «Це дуже прикро, і я думаю, що наступний саміт в нормандському форматі, відверто кажучи, стане чимось на зразок пастки для України … Ця формула примушує Україну говорити безпосередньо з сепаратистами. Це програш для України», — зазначив він.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...
-->