Жити, де хочеться, не можна! Українців штрафами “прив’яжуть” до місця реєстрації!

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі висловив бажання зайнятися перевірками всіх громадян нашої країни за місцем їх реєстрації. Такі перевірки передбачені законом України, який забезпечує права українців на вільне пересування, пишуть Акценти.

Цей закон уповноважує органи реєстрації перевіряти всіх жителів того чи іншого регіону. Інформація про фактичне місце проживання і про зняття з реєстрації будуть заноситися в єдиний реєстр «Єдина інформаційна система».

Громадян України, які досягли 14 років і мають паспорт, зобов’яжуть заявляти про своє місце знаходження протягом 30 днів. Повідомити державі можна буде за допомогою заяви на спеціальному сайті або ж в органах місцевого самоврядування. В обов’язковому порядку повідомляти про своє фактичне місце проживання повинні будуть ті, хто підлягає призову в армію або ж беру участь в судових засіданнях.

Перевірка триватиме 30 днів. Місцеві органи влади мають право перевірити житло тієї чи іншої людини і навіть обстежити наявність його особистих речей та засобів гігієни на тому чи іншому місці. Також закон дозволяє чиновникам опитувати сусідів.

Якщо перевіряючі зрозуміють, що людина не живе за вказаною адресою, то його притягнуть до адміністративної відповідальності – в бюджет потрібно буде сплатити 20-50 неоподатковуваних мінімумів.

Нововведення вступили в силу з 1 липня 2019 року. Українцям дали можливість повідомити державі про своє фактичне місце знаходження до 31 березня 2021 року.

З правил є винятки – це люди, які не мають певного місця проживання і військовослужбовці. Також перевіряти не будуть власників або співвласників житла, адреса якого збігається з пропискою. Ініціювати перевірку зможуть батьки дітей у віці до 14 років, керівники шкіл і розпорядники житла і установи всіх форм власності. Підставою для перевірки є документальне підтвердження того, що людина не живе за місцем реєстрації.

Штрафувати не мають права за те, що людина живе не за місцем реєстрації, але за неправдиві відомості та спробу прописки не за місцем проживання накладається штраф у розмірі 1700 грн.

Джерело

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Жити, де хочеться, не можна! Українців штрафами “прив’яжуть” до місця реєстрації!