Кабмін різко змінив правила отримання субсидій: що чекає на українців

0
960

Кабінет міністрів України змінив порядок виплати житлових субсидій

Так, українцям дозволили самостійно обирати банк, де вони будуть отримувати субсидію “живими” грошима. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 14 серпня, передає РБК.

Відтепер одержувач зможе самостійно вибрати банк, в якому йому зручно отримувати виплати. Що стосується субсидіантів-пенсіонерів, то інформацію про їхні платіжні реквізити  Пенсійний фонд передасть автоматично, і вони зможуть отримувати субсидії разом з пенсіями.

У самому документі не вказано, серед яких саме фінустанов можуть обирати українці, але, найімовірніше, йдеться про банки, яким Міністерство фінансів дозволило виплачувати пенсії українцям. До цього переліку входять 38 фінустанов.

Раніше повідомлялося, що представник президента України в уряді Андрій Герус вважає, що Кабміну потрібно змінити критерії визначення субсидіантів, щоб забезпечити малозахищених жителів України.

«У минулому році були зміни критеріїв визначення субсидіантів. Було майже 7 млн субсидіантів, а на початку цього року цю кількість скоротили до 3,6 млн, тобто майже в два рази. Деякі пенсіонери, які мають прописаних онуків, в минулому році і в цьому не отримували субсидії. Ми хочемо це змінити і уточнити цей критерій, щоб держава їм допомагала”, – сказав Герус в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, пенсіонери старшого віку з пенсією менше 2 тисячі гривень, які проживають у сільських місцевостях або районних центрах, у яких прописані, але не проживають з ними онуки, втратили право на отримання субсидії.

Також він підкреслив, що для оформлення нових субсидіантів Кабміну необхідно змінити рішення щодо критеріїв їх визначення і, згідно цих критеріїв, частина домогосподарств вже матиме право на субсидію.

«Люди, які останнім часом не мали права на субсидії, — їм повідомлять, і вони повинні будуть подати документи, це близько 1 млн сімей, і будуть мати право отримувати субсидії», — наголосив представник президента.

Крім того, Герус зазначив, що ті, хто раніше отримував субсидії, автоматично отримуватимуть їх надалі. “Там повинна бути максимально спрощена процедура”, – вказав він.

Джерело:https://politeka.net

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...