Кількість українських заробітчан у Польщі з 2014-го року зросла в п’ять разів

0
5

Кількість трудових мігрантів з України в Польщу з 2014 року зросла в п’ять разів: з понад 300 тисяч до приблизно півтора мільйона. Про це розповіла керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, передають Патріоти України з посиланням на ЄП.

“Дійсно, з початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають в Польщі. Якщо до 2014 року їх кількість оцінювалося приблизно в 320 тисяч, то зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона чоловік”, – повідомила Криса.

Вона додала, що за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тисяч дозволів на проживання.

Збільшення кількості українців в Польщі підтверджується і різким зростанням кількості консульських дій, скоєних консульським відділом у Варшаві. Зокрема, в 2014 році консулами у Варшаві було здійснено майже 3,5 тисячі консульських дій, а в 2018 році – майже 18 тисяч.Консул зазначила, що українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві і ремонтних роботах, в транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на заводах і фабриках. “Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці”, – зазначила консул.Вона додала, що в Польщі є також невеликий відсоток громадян України, які працюють в сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, в сфері медобслуговування.

Источник

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...