«Мова зараз стала самозбереженням нації»: Відома акторка розповіла, чому треба говорити українською (відео)

0
56

За допомогою мови українці зможуть показати, що відрізняються від жителів Росії, а також захистити себе від їхньої агресії. Таку думку артистка висловила в ефірі хард-ток-шоу DROZDOV на телеканалі ZIK, передають Патріоти України.
«Мова сьогодні, на жаль, є не тільки засобом спілкування, це засіб збереження нації. І я вам зараз доведу. Росіянам сьогодні що говорять, чому Росія займає Крим і «Східну Малоросію»? Їм кажуть, що люди на цих територіях нічим від них не відрізняються. Мовляв, вони ж говорять, як ми, значить, ми — єдиний народ. І вони мають рацію. Адже з точки зору їхньої правди вони забирають своє», — зазначила Вітовська.

Тому, за словами актриси, щоб у росіян була перешкода бачити своє на українських землях, має бути мовна відмінність. «Можливо тоді вони подумають, що це не варто забирати, адже це не їхнє. Тоді не буде можливості й для маніпуляцій «зверху». Тоді це вже буде не звільнення, а агресія. Це важче подавати. Тому все, що я хочу сказати, що українська мова зараз стала самозбереженням української нації. І саме мовою ми можемо показати, що ми інші», — наголосила заслужена артистка України.

А щодо російськомовних патріотів України, Ірма Вітовська каже, що таких людей в Україні чимало, але вони роблять все для того, щоб в майбутньому їхні діти та внуки розмовляли українською мовою. «У мене є багато друзів, які говорять російською, тому що в такому віці їм уже важко опанувати українську. Але вони розуміють, що їхні діти повинні вивчити рідну мову. І взагалі, все починається з обличчя міст, з сервісу ресторанів і закладів, які відвідує людина в своїй країні. Адже коли до вас звертаються на мові тієї країни, де ви знаходитеся, то і ви так будете розмовляти. І коли ви тільки туди заходите, і до вас звертаються «Ласкаво просимо», «Заходьте, будь ласка», то все відразу стає зрозумілим. Ось це ідентифікує країну. Це сьогодні робить будь-яка країна», — підсумувала актриса.

Загрузка...