Податок на авто! Українцям все пояснили однією формулою!

0
0

Зараз українці з “елітних” авто (вартістю понад 1 млн 396 тис грн) платять податок в сумі – 25 000 гривень.

А в українському парламенті мають намір змусити платити податок всіх власників автомобілів. Так, буквально всіх, у кого є транспорт: автобус, автомобіль або мотоцикл. І не важливо, скільки коштує транспортний засіб. Про це пише портал “ПОЛІТЕК”.

Головне одне, вік ТС – обкладатися буде машина старше п’яти років від року її виробництва. Платіжки фіскальщікі будуть направляти за місцем реєстрації власника авто.

Яким буде новий податок?

Двадцять п’ять тисяч гривень і все. Податок на все авто старше п’яти років будуть вважати за спеціальною формулою: Ставка = Ставка базова х К двигуна х К віку х К екологічний.

Розберемо формулу. Якщо автомобіль на бензині, то ставка базова – 200. Якщо на дизелі – 300. Коефіцієнт двигуна – це об’єм двигуна, розділений на 1000 куб см.

Коефіцієнт віку – вік автомобіля мінус п’ять. Екологічний коефіцієнт залежить від відповідності автомобіля екологічним стандартам Євро-2 і нижче – 4; Євро-3 – 3; Євро-4 – 2; Євро-5 – 1,5; Євро-6 і вище – 1.

Наприклад, є автомобіль на бензині з двигун 2200 см³ і йому пішов шостий рік від дати виробництва. Перші п’ять років власник цього авто може нічого не платити, а як тільки в шостий – йому прийде платіжка від фіскальної служби на суму 660 гривень.

Джерело

Загрузка...