Попередьте всіх друзів і знайомих! Небезпечні отруйні чорні павуки почали дедалі частіше з’являтись в регіонах України

На соціальних сторінках в Facebook дедалі частіше почали з’являтися повідомлення про те, що в Україні, а найчастіше в Одеській області жителі та гості помічають каракуртів.

Про це пише Файна Сторінка за матеріалами УНІАН.

Каракурти проживають переважно в теплих краях і в літній період особливо активні. Вони мають досить скромні розміри — самка від 10 до 20 мм, а самець максимум 6-7 мм. Небезпеку для людини представляють виключно самки, тому що самець не здатен прокусити шкіру людини.

Улюблені місця проживання павука — цілина, береги річок, схили ярів, пустки. Каракурт любить селитися в норах польових мишей, у кам’яних завалах, тріщинах, сухих купах старого сміття. Густі трави і чагарники павук не любить, так само не любить високу вологість.

Необачність відпочивальників може навіть коштувати їм життя.

На Одещині невідома комаха вклала на реанімаційне ліжко 30-річну жінку. Жителька села Тузли увечері відпочивала з чоловіком біля лиману, коли її за ногу щось ужалило.

ЧИТАЙТЕ:

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Інтенсивна терапія та доба крапельниць знадобилися, щоб очистити організм від отрути. “Зростав больовий синдром, інтоксикація, набряк, тому родиною було прийнято рішення і чоловік привіз її до нас”, – розповіла заступник головного лікаря Білгород-Дністровської лікарні Ірина Лавришина. Що саме вкусило жінку, медики достеменно не знають і досі. Та радять, що після укусу слід було впіймати істоту і показати їм, бо тільки після цього лікарі вирішують, яку саме протиотрутну сироватку використати. “На жаль, комахи не було, ніяких маркерів специфічних не було. Буває дуже складно встановити діагноз, хто здійснив цей укус”, – пояснила лікар.

Жителька села Тузли увечері відпочивала з чоловіком біля лиману. Сіла на простирадло, розстелене на траві, і тут її за ногу щось ужалило. Уже за кілька годин її доправляли в тяжкому стані до лікарні. Фахівці підозрюють – це був павук-каракурт, відомий іще як чорна вдова. Саме зараз у павуків період парування, і вони надто агресивні.

Пекучий біль у ділянці укусу та кінцівках і запаморочення могла викликати отрута чорної вдови, підозрюють у лабораторному центрі. Саме зараз ці павуки активно розмножуються. Каракурт постійно мігрує, і його часто можна побачити на території від Ізмаїла до Білгорода-Дністровського. Але людей просять не панікувати, а просто бути обережними під час відпочинку. Якщо ж укусив каракурт, треба дотримуватися рекомендацій фахівців. “Припекти місце укусу обов’язково. Каракурт вражає верхній шар шкіри, і вогнем ми нейтралізуємо частину отрути, не даємо їй далі всмоктатися у кров”, – пояснила керівник відділу лабораторії Тетяна Волкожа.

Каракурти першими ніколи не нападають, а чорна вдова обирає для життя місцевість подалі від людей. З’ясувати, чи не залізли ви на територію каракурта, можна уважно дивлячись під ноги. Чорна вдова зводить хаотичне павутиння, не схоже на мережу інших павукоподібних. “Ховаються десь у тріщинах у землі, під усілякими корягами, сухостоями. Це може бути небезпечно, коли людина ось так босоніж ходить. Для каракурта характерне павутиння – натягнуті нитки, мов струни”, – розповів ентомолог Сергій Ігнатенко.

Пік активності каракуртів на Одещині спостерігають щодесять років, у цей час медики фіксують і збільшення випадків укусів чорної вдови. Минулого і цього року районні лікарні і ФАПи відчувають гострий дефіцит протиотруйної сироватки саме від каракуртів. І якщо павуки-каракурти злішають на Херсонщин випадків укусів побільшає, всіх потерпілих доведеться терміново доправляти до обласного центру.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Попередьте всіх друзів і знайомих! Небезпечні отруйні чорні павуки почали дедалі частіше з’являтись в регіонах України