«При дифтерии человек может быть просто переносчиком. И никаких признаков болезни не буде», — лікар вказав на важливий нюанс

У разі дифтерії людина може бути просто переносником і не відчувати жодних ознак хвороби, заявив головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, передають Патріоти України.

«Я був би дуже обережним, коли йдеться про підтвердження випадків із дифтерією. Коли ми говоримо про збудника дифтерії, не можна забувати про поняття носійства. Люди можуть бути носіями. Є випадки, що потребують обстеження. Це так звані випадки ангіни. Тобто підозрілий, імовірний і підтверджений випадки – це все різні речі. Головне в дифтерії – продукція токсину. І якщо від нього не буде захисту, він може вражати наші органи. І передусім ідеться про серце – міокард. Одна з причин смерті хворих на дифтерію – ураження міокарда», – підкреслив Лапій.

Він зазначив, що найкращий захист від дифтерії – це вакцинація. «Випадки дифтерії в Україні було зафіксовано і 2018 року, і раніше. І хворіли якраз ті, хто не був вакцинований. Потрібно розуміти, що навіть якщо у вас червоне горло і виділяється збудник дифтерії – це ще не означає, що ви нею захворіли. Захист від дифтерії один єдиний – вакцинуватися. Це захистить від дій токсину, що продукує бактерії. А у разі введення в організм знезараженого токсину імунна система починає виробляти антитіла, які нейтралізують токсин. Тому якщо ви вакциновані і пройшли ревакцинацію, то жодних проблем із дифтерією у вас бути не повинно», – заявив співрозмовник.

ЧИТАЙТЕ:

За його словами, в Україні необхідно підвищувати рівень вакцинації серед населення.

«Наприклад, той самий кір набагато легше передається, ніж дифтерія. Щоб передався збудник дифтерії – потрібен дуже тісний контакт. Практично обличчя в обличчя. Як варіант, це може бути в годину-пік у громадському транспорті. Якщо ви так близько з іншими людьми не контактуєте, то ймовірність зараження буде досить низькою. Інша річ, що кір проявляється конкретними симптомами, а в разі дифтерії людина може бути просто переносником. І жодних ознак хвороби не буде. На жаль, рівень імунізації в Україні не такий, яким мав би бути. Необхідність підвищення рівня вакцинації як була актуальною п’ять років тому, так і залишається донині», – резюмував Лапій.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/-pri-difteri…

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

«При дифтерии человек может быть просто переносчиком. И никаких признаков болезни не буде», — лікар вказав на важливий нюанс