Що робить з нашим мозком всього одна чашка кави!

Ароматна, освіжаюча, смачна — це все кава. А ще — захищає від раку, допомагає зберегти розум ясним і гострим до старості, підтримує фігуру і здоров’я. Каву давно пора продавати в аптеках — така вона корисна для нашого здоров’я. Не вірите? Подивіться, що відбувається з нашим мозком, коли ми випиваємо достатньо (дві-чотири чашки в день, не більше!) кави, інформує Ukr.Media.

Ми стаємо бадьорими

Кофеїн блокує вироблення аденозину — природної седативної речовини, з-за якої ми й відчуваємо сонливість і втому. Тому після чашечки кави ми відчуваємо себе бадьоріше, а наш мозок і правда готовий продовжувати працювати, працювати та працювати.

Підвищується увага, поліпшується пам’ять

Приходите на роботу і першим ділом відправляєтеся до кавового автомата? Не така вже й погана звичка: кофеїн і правда робить нас більш зібраними, підвищує уважність і допомагає краще справлятися з когнітивними завданнями. Втім, є одне невелике «але»: все це справедливо тільки для тих людей, які не зловживають кофеїном. Простіше кажучи: одна-дві чашки кави в день допоможуть вам зібратися і зосередитися, а ось п’ять-шість — тільки нашкодять.

Підвищується працездатність

Кофеїн підтримує не тільки наш мозок, але і тіло: після чашечки кави ми стаємо більш витривалими та працездатними. Крім того, кофеїн спонукає організм спалювати більше жиру, прискорюючи метаболізм.

ЧИТАЙТЕ:

Знижується ризик розвитку хвороби Паркінсона

Дорослі люди, які отримували як мінімум 600 мг кофеїну в день (три-чотири стандартних чашечки) у результаті на 30% знижували свій ризик захворіти на хворобу Паркінсона протягом найближчих 10 років: до таких висновків прийшли автори дослідження, в якому взяли участь 300 тисяч добровольців. Річ у тім, що кофеїн захищає нервові клітини, що продукують нейротрансмітер дофамін — саме їх відмирання і відбувається під час хвороби Паркінсона.

…і хвороби Альцгеймера

Кофеїн допомагає знизити кількість бета-амілоїду — шкідливого білка, який, як вважають багато дослідників, є основною причиною захворювання. Як показали результати дослідження, в якому взяли участь 3500 добровольців, люди, які щодня отримують не менше 400 мг кофеїну, у підсумку знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 55%.

Проходить головний біль

Це може здатися дивним, але чашка кави й правда може допомогти при головному болі: по‑перше, кофеїн розширює судини головного мозку, які стискаються при головному болі, а, по‑друге, сама по собі ця речовина володіє болезаспокійливою дією. Головне — не переборщити!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Що робить з нашим мозком всього одна чашка кави!