СКІЛЬКИ РОКІВ СОЛОДКОМУ БРЕНДУ КИЄВА: 50 ЧИ 60?

0
16

Відома історія, коли якось на заводі імені Карла Маркса (нині фабрика “Roshen”) кондитери випадково забули покласти в холодильну камеру партію яєчного білка, призначеного для бісквіта. Наступного ранку начальник бісквітного цеху Костянтин Петренко вирішив приховати помилку колег. На свій страх і ризик зі своєю помічницею переклали застиглі білкові коржі масляним кремом, посипали ванільною пудрою та прикрасили поверхню квітковим орнаментом. Сталося це у 1965 році. З того часу автором рецепту “Київського” торта вважають саме Костянтина Петренка.

Але історію про те, що “Київський” торт з’явився в результаті помилки, на фабриці називають лише красивою легендою. Кондитери цілеспрямовано працювали над винаходом незвичайного рецепта (у творчому процесі взяла участь 17-річна Надя Черногор, яка прийшла працювати на завод в якості помічника кондитера). Знайти унікальний рецепт вдалося у 1956 році, а запатентували його у 1973 році.

Саме “Київський” торт був одним з подарунків від Української РСР Леоніду Брежнєву на 70-річчя – триярусний витвір кулінарного мистецтва складався з 70 коржів і важив понад 5 кг.

Торт складається з двох білково-збивних коржів з прошарками крему. Поверхню торта прикрашено різними кремами, бокову поверхню обсипано горіховою крихтою.

Джерело

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...