“Слуги народу” захотіли назавжди змінити карту України: більше ніяких областей і районів

0
0

Партія “Слуга народу” планує змінити адміністративно-територіальний устрій України

Про це заявив заступник голови фракції Олександр Корнієнко, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, базової адміністративною одиницею стануть громади, які повинні бути укрупнені. Округ складуть всього 10-15 громад.

Також на рівні областей очікується призначення обласними радами глав виконавчих органів. При цьому повинен бути закон про службу в органах місцевого самоврядування, який давав би соціальні гарантії місцевим чиновникам, але при цьому не дозволяв би входити в виконкоми депутатам.

Ще буде призначатися префект, який повинен координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях.

Корнієнко зазначив, що для цієї реформи буде потрібно міняти Конституцію, в якій зараз не передбачені ні округу, ні регіони, ні префекти, а потім вже приймати нові закони.

Заступник голови “Слуги народу” додав, що в кінці листопада буде створений проект нового адміністративно-територіального устрою, після чого почнеться його обговорення з суспільством.

Корнієнко зазначив, що для проведення децентралізації необхідно внести зміни до Конституції, після чого можна буде подавати в парламент відповідні законопроекти, зокрема, про префекта.

Крім того, політик розкрив деякі деталі процесу децентралізації та повноважень, які будуть надані місцевим чиновникам.

Раніше Володимир Зеленський дав новому Кабміну гучну завдання скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі в Україні.

Прем’єр Олексій Гончарук розповів, як це буде виглядати. Про це він повідомив в прямому ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Гончарук заявив, що іноземні громадяни та компанії зможуть купити земельну ділянку лише після того, як зареєструються в якості юридичної особи в Україні.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...
-->