Статус російської мови в Україні! Разумков розповів про референдум! “Потрібно прийняти…”

0
10

Щоб вирішити мовне питання в Україні, потрібно розширити права

Майбутній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що мовне питання в Україні може вирішитися за допомогою референдуму. За словами політика, єдина державна мова – це українська, а й інші подібні питання відкриті для дискусій.

Для того, щоб провести референдум, слід прийняти ряд законів про народовладдя, це розширить норми прямої демократії. Мова це окреме питання, яке потрібно обговорювати, повідомив Разумков в інтерв’ю LB.ua.

Також майбутній спікер підкреслив, що обранцям ще потрібно вирішити – чи має право дане питання виставлятися на всенародне опитування, і в якому форматі це краще зробити.

Глава Офісу президента України Андрій Богдан повідомляв раніше, що російська мова може набути статусу офіційної на Донбасі. За словами Разумкова, тоді в зазначеному випадку тема корелюється з пунктами Мінських домовленостей. А якщо говорити про Конституцію, то в ній вже написано про свободу всіх мов, в тому числі і російської.

Відзначимо, також Андрій Богдан сказав наступне про референдум:

«Ми можемо Донецької і Луганської областям дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир в країні? Ставимо питання – «так/ні». Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою», – пояснив глава Офісу президента.

Журналіст, який отримав дану відповідь запитав, чи розуміє Богдан силу даного прецеденту. Тоді політик поставив запитання: «Давайте ще угробимо 15 тисяч наших громадян на війні?».

Джерело

Loading…

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...