Терміново! Сліз не вистачає! Сьогодні померла українка, голос якої чули мільярди людей

0
2438

Сьогодні, 29 березня, рівно 20 років тому померла легендарна американська співачка українського походження Квітка Цісик

Kacey Cisyk, як звали її в США, померла в 1998 році після тривалої боротьби з раком.
Її голос хоч раз почули понад 20 млрд людей. За часів російської окупації її пісні були під забороною.

Нагадаємо, Квітка Цісик народилася в 1953 році в Квінсі (Нью-Йорк) в сім’ї Іванни і Володимира Цісик, післявоєнних емігрантів з України. У 5-річному віці вона освоїла скрипку, допомагав їй у цьому батько – скрипаль, який навчався у Львівській консерваторії і потім викладав в українському музичному інституті Америки.

Квітка здобула освіту за класом вокалу в Mannes School of Music. Акомпанувала їй сестра – Марія. Марія Цісик – піаністка, була директором консерваторії в Сан-Франциско, вела майстер-класи в Карнегі-хол.

Квітка Цісик стала популярною завдяки своїм двом альбомами з українськими піснями – «Kvitka – Songs of Ukraine» та «Kvitka – Two Colors».

Україну відома співачки відвідала в 1983 разом з матір’ю. Після розпаду Радянського союзу і проголошення незалежності України вони мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися, оскільки незабаром, не доживши 6 днів до свого 45-річчя, вона померла від раку грудей.

Ще студенткою Квітка не відчувала жодних труднощів і співала в різних музичних стилях. Її почали запрошувати джазові, поп- і рок-зірки. Так, Цісик допомагала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Девіду Сенборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстадт, а також Квінсі Джонсу – відомому продюсеру-аранжировщику Америки, який відкрив феномен Майкла Джексона.

Її пісня “You Light Up My Life”, яку вона виконала для однойменного фільму, отримала в 1978 «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Краща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» в категорії «Пісня року».

Джерело

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям! 

Загрузка...