“Я був патріархом, є і буду”: Філарет зробив гучну заяву

0
281

Глава УПЦ КП Філарет прокоментував рішення Стамбульського Синоду про церковні справи в Україні. Зокрема, він бачить себе виключно в статусі патріарха. «Я був патріархом, є і буду», – сказав він.

Нагадаємо, що сьогодні на Синоді Вселенський патріархат зняв анафему з Філарета і архієпископа, предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Крім того, Філарет оголосив про початок збору всеукраїнського об’єднавчого собору, який обере вже загального патріарха. А далі цій структурі дасть Томос про автокефалію Вселенський патріарх.

«Я був патріархом, є і буду», – сказав Філарет.

Також він заявив що з нього знято анафему (відлучення від церкви), а Україна оголосив «територією Вселенського патріархату». Філарет додав, що автокефалії, тобто Томос не дадуть без об’єднання трьох церков України в одну – УПЦ МП, КП і УАПЦ.

В цілому план Філарета такий – почати збирати всеукраїнський об’єднавчий собор, який вибере вже загального патріарха. А далі цій структурі дасть Томос про автокефалію Вселенський патріарх.

«Тепер ми можемо об’єднуватися в одну церкву (з УПЦ МП і УАПЦ – прим. Ред.), Яка буде визнана Вселенським патріархом». Філарет уточнив, що об’єднуватися будуть «з тими архієреями УПЦ МП, які захочуть».

Загрузка...