Які продукти знижують рівень цукру в крові

0
0

Цукровий діабет — зараз досить поширена хвороба. Це ендокринно-обмінне захворювання, яке характеризується інсуліновою недостатністю і підвищенням рівня глюкози в крові.

Часто причиною виникнення цукрового діабету стає неправильне харчування. Звичайно, коли захворювання приймає хронічну форму, однією зміною раціону від нього позбутися не можна, але послабити його наслідки з перспективою повного одужання в майбутньому можна. 

кориця На перший погляд це звичайна спеція. Але насправді її функція не зводиться тільки до додання блюдам особливого смаку. Кориця містить в собі ціннамілацетат, проантоціанідіни, коричневий альдегід і коричневий спирт (ціннамальдегід).

Всі ці компоненти роблять позитивний вплив на функціонування людського організму: знижують його сприйнятливість до інсуліну, нормалізують рівень холестерину, допомагаючи позбутися від тромбів в судинах, нормалізують рівень цукру в крові при діабеті. Регулярне вживання кориці зменшує ймовірність розвитку інфаркту, атеросклерозу, інсульту.

Краще купувати корицю в паличках і самостійно розтирати її в порошок. Починати можна з однієї чайної ложки без гірки в день. Додавати в йогурти, каші і навіть салати.

лохина

Ускладнення цукрового діабету часто пояснюються розвитком оксидантного стресу. В організмі накопичуються вільні радикали, які руйнують судинну стінку, що порушує кровопостачання органів і тканин.

Лохина вважається потужним антиоксидантом. Вона багата антоцианами і флавоноїдами, які відновлюють чутливість рецепторів до інсуліну. Рекомендується починати з 200 г лохини в день. Приймати в сирому вигляді, окремо від іншої їжі.

оцет

Для лікування найкраще підійде яблучний або винний оцет. Він володіє антіглікеміческімі властивостями: допомагає розщеплювати крохмаль, який грає важливу роль в регулюванні рівня глюкози в крові.

Ацетіловая кислота, яка міститься в оцті, знижує активність ферментів, які беруть участь у перетравлюванні вуглеводів. Таким чином, глюкоза, яка міститься в складних вуглеводах, з меншою швидкістю потрапляє в кров.

Рекомендується додавати одну столову ложку оцту в кожен салат. Замість оцту з тією ж метою можна використовувати сік лайма чи лимона.

Продукти, що знижують рівень цукру в крові необхідно поступово вводити в раціон діабетика, з метою поліпшення його стану. Без зміни звичок харчування відновлення буде добитися важко.

До лікування діабету потрібно підходити комплексно. У цьому процесі обов’язково повинен брати участь лікар, щоб прописати не тільки меню, але і препарати, які необхідно приймати під час хвороби.

Підвищення цукру в крові до критичної позначки у хворих на діабет може призвести до незворотних наслідків, тому важливо навчитися розпізнавати його ознаки.

Загрузка...