З яких причин хрускотить щелепа! Симптом з’являється з трьох причин!

0
9

“Позіхнув і почув клацання. Ще позіхнув — ще клацання. Всім навколо смішно, а я переймаюся. Раптом одного разу позіхну і залишуся із відкритою щелепою. Буде не до сміху.” Захотілося дізнатися, що хрускотить і чому?

Хрускіт щелепи більше веселить людей, ніж насторожує. А що такого — симптом минув сам. Але цей хрускіт може бути ранньою ознакою хвороби і без лікування може закрити рот назавжди, інформує Ukr.Media.

Як уникнути серйозних ускладнень і що робити за появи хрускоту

Не хотілося б завантажуватися анатомією скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Для цього є лікарі. Але якщо у вас є тяга до знання свого організму, то читайте.

СНЩС — єдиний в організмі парний суглоб, що складається з двох суглобових головок і скроневих ямок, в яких вони розташовуються. Між головкою і ямкою знаходяться суглобовий диск, синовіальна рідина, оточені зв’язками та м’язами. Коли ви говорите або жуєте, верхня щелепа завжди залишається нерухомою, а відкривання рота забезпечує лише нижня щелепа саме завдяки руху суглоба та оточуючих нижню щелепу м’язів.

Коли із щелепою все добре, нижня щелепа рухається тихо і ніхто нічого не чує. Якщо ж пошкоджений суглоб, розтягнуті зв’язки, а м’язи спазмовані, при відкриванні рота в суглобі виникають коливання повітря, які створюють клацання і похрускування.

Можна не звертати увагу і чекати, коли це мине або піти на обстеження.

Які можуть бути ускладнення?

Запальний процес у суглобі може торкнутися вуха або трійчастого нерва. Це погано і дуже болісно. Хто допоможе? Потрібна ціла команда лікарів:

  • стоматолог-ортопед;
  • ортодонт;
  • щелепно-лицьовий хірург.

Не лякайтеся. Просто почніть із відвідування будь-якого з цих фахівців.

Яка потрібна діагностика?

  • оцінка прикусу у загіпсованих моделях щелеп в артикуляторі;
  • 3D-комп’ютерна томографія;
  • МРТ СНЩС.

Лікар допоможе усунути причини хвороби

Серед причин захворювання можуть бути такі явища:

  • порушення прикусу;
  • відсутність зубів;
  • вроджені скелетні деформації. Наприклад, прикус, коли нижні зуби заходять на верхні або, навпаки, дуже глибокий прикус, коли верхні зуби видаються далеко вперед і утворюється глибока щілина між ними і нижніми зубами. В цих випадках зазвичай потрібна ортогнатична операція.

Ортодонт і щелепно-лицьовий хірург виконують комплексне лікування з нормалізації як прикусу, так і асиметрії обличчя.

В Інтернеті можна знайти відео комплексів гімнастики, які допомагають позбутися хрускоту і болю в області СНЩС. Однак не варто робити вправи без попередньої оцінки лікарем стадії захворювання, інакше можна ще більше ушкодити суглоб.

Loading…

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...
-->