Зеленський відповів на петицію за свою відставку: Не можу

0
89

Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію за свою відставку заявив, що не може залишити свою посаду з “об’єктивних і зрозумілих” причин.

Відповідь глави держави оприлюднена на його сайті.

Він зазначив, що “кожен свідомий і відповідальний громадянин знає, що Конституція України чітко визначає” умови звільнення президента.

Зеленський нагадав, що йдеться про 4 випадки: відставка, неспроможність виконувати свої повноваження за станом здоров’я, усунення з поста в порядку імпічменту та смерть.

“З об’єктивних і, сподіваюся, зрозумілих вам причин залишити свою посаду відповідно до пунктів 1, 2 та 4 я не можу”, – сказав президент.

Він пояснив, що, по-перше, “не може  знехтувати волею 73%”, які підтримали його на виборах президента у другому турі.

“По-друге, я, звісно, втомлююсь (особливо у старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано почуваюся. І планую й надалі підтримувати добру фізичну форму”, – додав Зеленський.

Водночас, він запропонував підписантам петиції вимагати у народних депутатів якомога швидшого голосування за проект закону про імпічмент, який Зеленський подав до Верховної Ради 29 травня.

“Підтримка народними обранцями цього законопроекту, яким я починаю боротьбу за зняття недоторканності з усіх без винятку посадовців та процес жорсткого очищення влади від старих корумпованих політиків, дасть змогу вам домагатися моєї відставки у законний, а головне – реальний спосіб”, – додав глава держави.

Крім того, президент зазначив, що розглянув петицію за відставку голови його Адміністрації Андрія Богдана.

У відповідь Зеленський процитував законодавство, нагадав про цілі АП та напрямки роботи голови відомства.

“Глава Адміністрації президента України призначається на посаду та звільняється з посади президентом України”, – підсумував Зеленський, не давши відповідь по суті.

Нагадаємо:

  • 22 травня на сайті президента зареєстрували петицію “За відставку президента Володимира Зеленського”.
  • За неповні дві доби, вже 23 травня, петиція набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду главою держави.
  • 21 травня президент Володимир Зеленський призначив главою своєї Адміністрації Андрія Богдана, який був його радником з юридичних питань
  • Журналісти та громадські активісти стверджували, що Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі до жовтня 2024 року. Він потрапляє під обмеження, бо двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів президентства Віктора Януковича
  • Заступник глави Адміністрації президента Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що закон про очищення влади не поширюється на посади в АП.
  • Сам Богдан вважає, що він “абсолютно несправедливо” потрапив під закон про люстрацію.
  • Водночас, у Мін’юсті стверджують, що новий глава АП все ж був люстрований. Міністерство попросило АП надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки щодо призначених керівників відомства, зокрема і Богдана.
  • 25 травня петиція за відставку Богдана набрала на сайті президента необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Источник

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...