Жорсткий удар чекає українських водіїв, ціни на бензин злетять: “Росія припинила …”

0
0

У вересні в Україні вартість бензину, дизельного палива і автогазу майже не змінилася в порівнянні з серпнем

Однак в жовтні ціни можуть різко підскочити, прогнозують експерти, пише autonews.

Вартість пального в нашій країні залежить головним чином від трьох чинників. Перше – ціна нафтопродуктів на кордоні. Друге – акциз. Третє – курс гривні.

На збільшення вартості дизельного палива впливає те, що його постачають в Україну зараз менше, ніж раніше. Росія практично припинила поставки. Білорусь робить це з помітними перебоями. Залишається тільки морський шлях, але одеський порт не може впоратися зі збільшенням кількості танкерів.

Зростання вартості бензину в Україні може статися через його подорожчання на кордоні, хоча з його поставками проблем немає.

Зміцнення гривні мало б призвести до зниження вартості пального, але через зростання цін на кордоні (а ми імпортуємо більшість нафтопродуктів) цінники на стелах залишилися на рівні, який сформувався в середині вересня.

«Якби не внутрішні проблеми, ціни, може, і знизилися б, щоб стимулювати попит. Але проблеми з поставками залишаються, і трейдери їх закладають як ризики в ціну. Тому ми бачимо повільне зростання, який, швидше за все, продовжиться в жовтні », – розповів аналітик Геннадій Рябцев.

Як відомо, нещодавно глава держави закликав власників незаконних АЗС згорнути свою діяльність протягом декількох днів. Він анонсував масштабні перевірки тіньових заправок на зустрічі зі студентами Острозької академії в Рівному.

«У Рівненській області працює багато, скажімо так,« тіньових »АЗС, незаконних. Хочу їм передати такий сигнал: будь ласка, припиніть це робити в найближчі дні. Тому що за цим ми будемо не просто уважно стежити і, щоб коректно висловитися в стінах цього університету, без нецензурних слів, «обмежувати вас в ваших вільних днях в Україні», – сказав тоді він.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Loading...
-->