Військовим, які проходять службу у складі ЗСУ або резерву, нараховуватимуться 100 та 30 тисяч гривень щомісяця відповідно. Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України пояснил порядок нарахування додаткової грошової винагороди військовим.
Детальні відповіді на часті запитання написала заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Telegram-каналі.
Новим порядком встановлено, що виконання завдань із вогневої поразки на лінії бойового зіткнення не є обов’язковою умовою для виплати додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень. Відповідно до нового порядку військовослужбовцям, задіяним для виконання завдань на “нулі” (підвезення дизельного палива до танків, доставка продуктів харчування та води, евакуація особового складу та майна, облаштування вогневих позицій, забезпечення зв’язком) виплата додаткової винагороди здійснюється у розмірі 100 000 гривень н пропорційно часу виконання цих завдань. У разі виконання аналогічних завдань (згідно з бойовими наказами (розпорядженнями)) щодо забезпечення військових частин, які виконують завдання за призначенням не на “нулі”, але в районах бойових дій, виплата такої винагороди здійснюється у розмірі 30 000 гривень (у розрахунку на місяць пропорційно до часу виконання бойових (спеціальних) завдань).
Заступник міністра оборони України також відповіла на запитання, чи отримає грошову допомогу сім’я заправника, зв’язківця, тиловика, який загинув не на першій лінії.
“Виплата одноразової грошової допомоги сім’ям військовослужбовців, які загинули під час дії воєнного стану, здійснюється у разі загибелі під час виконання службових обов’язків та не залежить від місця загибелі: чи поблизу лінії бойового зіткнення чи в районах ведення бойових дій, чи поза районами ведення бойових дій”, – написала вона.
Також Ганна Маляр додала, що новий порядок виплати додаткової винагороди застосовується саме з 1 лютого 2023 року.
“Виплата додаткової винагороди у разі виконання бойових (спеціальних) завдань на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, у тому числі зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно здійснюватиметься — в розмірі 100000 гривень, а у разі виконання бойових (спеціальних) завдань згідно з бойовими наказами (розпорядженнями), пов’язаними із всебічним забезпеченням діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій здійснюється — у розмірі 30000 гривень (в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань)”, – також повідомила вона.