1xBet стане нелегальним у всьому світі: російського букмекера визнали банкрутом

Суд Нідерландів визнав банкрутом російського букмекера 1xBet, який намагався вийти на український ринок. Причина – невиплати виграшів гравцям. Йдеться про банкрутство компанії 1XCorp, власниці та оператора букмекера. Тепер її діяльність вважатиметься нелегальною у всьому світі.

Про це повідомляє Curaçao Chronicle. Суди тривали кілька років, компанія оскаржила банкрутство спочатку в суді Кюрасао (острів у Карибському морі, що входить до складу Королівства Нідерланди), а потім у Верховному суді Нідерландів, юрисдикції над Кюрасао. Суд ухвалив, що:

  • російський букмекер не виплатив щонайменш 18 обдуреним гравцям їхні виграші на суму близько 1 млн євро (при цьому група захисту гравців заявляла про невиплати $3,3 млн);
  • претензії на понад 1 млн євро до 1xBet висунули й податкові органи.

“Більшість гравців були обдурені, їм не платили. … Для оголошення банкрутства, на думку Верховного суду Нідерландів [країни, в якій російський букмекер отримав свою гральну ліцензію Кюрасао], достатньо, щоб боржник не сплатив одну пілдягаючу оплаті вимогу. Той факт, що він вибірково виплачує інші борги або, як і раніше, має достатньо коштів, не перешкоджає оголошенню про банкрутство”, – йдеться у повідомленні.

1xCorp пов’язують із росіянами Романом Семіохіним, Дмитром Казоріним та Сергієм Каршковим. Вона є найбільшою букмекерською компанією і має понад 1800 ігрових сайтів по всьому світу.

Ліцензія Curacao, якою володіє 1xBet, вже зараз є незаконною та нерегульованою. Що в майбутньому, ймовірно, призведе до її втрати. А отже, 1xBet стане нелегальним букмекером.

Водночас нагадується: заочно 1xBet було визнано банкрутом судом першої інстанції Нідерландів ще в 2021 році. Проте росіяни подали апеляцію на це рішення.

Зрештою справа дійшла до Верховного суду Нідерландів у Гаазі. Який підтвердив рішення першої інстанції про банкрутство онлайн-компанії щодо ставок на спорт без змін. Однак західні медіа зазначають, що букмекер зараз активно просувається в Індії, країнах Африки та інших територіях із слабким регулюванням.

1xBet офіційно банкрут
Росіяни довели справу до Верховного суду Нідерландів

Раніше президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження економічних санкцій проти компанії Royal Pay Europe. Вона зареєстрована в Латвії та належить росіянину з кіпрським паспортом Сергію Кондратенку, а також пов’язана з російським букмекером 1xBet.

Діятимуть обмеження проти Royal Pay Europe упродовж п’ятьох років. Вони передбачають:

  • блокування активів;
  • заборону на виведення капіталів межі України;
  • призупинення виконання фінансових та економічних зобов’язань;
  • заборону на участь у приватизації та оренді державного майна;
  • обмеження прав розпоряджатися цінними паперами.
Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN