20 хвилин тому! Історична зустріч: Джонсон в Україні. Про що говорили – дати відсіч РФ!

У вівторок, 1 лютого 2022 року, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон завітав до України, зустріч із Володимиром Зеленським транслювалась на сторінці Офісу Президента України у Facebook. Пише korupciya.com

Президент зазначив, що перший візит Джонсона до України у статусі прем’єра відбувається у непрості часи – часи історичних викликів для України, Великої Британії, Європи та світу.

Саме їм був присвячений перший і ключовий блок наших переговорів. Прем’єр-міністр Джонсон запевнив мене про повну підтримку суверенітету, територіальної цілісності України, готовність до подальшої взаємодії, зокрема й в рамках Кримської платформи з метою деокупації нашого півострова, повернення всіх українських територій, – сказав він.

За словами Зеленського, вони також обговорили комплекс кроків щодо стримування РФ.

Тут моя думка відома і слово “стримування” доводить її логічність: будь-які заходи дієві до, а не після, профілактика краще, ніж реанімація, – зазначив глава держави.

Повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну стане «великою стратегічною помилкою» і спричинить серйозні гуманітарні наслідки.

Сполучене Королівство стоїть пліч-о-пліч з Україною перед лицем російської агресії, що триває, яка загрожує регіональному миру і безпеці і підриває глобальний порядок. Обидва лідери наголосили, що кожного українця є право визначати своє майбутнє. Лідери попередили, що будь-яке подальше вторгнення Росії в Україну буде великою стратегічною помилкою і спричинить серйозні гуманітарні наслідки, — сказано в повідомленні.

Великобританія вже підготувала понад 30 тисяч українських військових та надала Україні 2,2 мільярди фунтів допомоги з 2015 року. Крім того, Київ отримає ще 88 млн фунтів на підтримку енергетичної безпеки.

Джонсон підкреслив, що у разі вторгнення на українську територію обмеження проти РФ набудуть чинності автоматично. Він також заявив, що країна готує санкції “не для того, щоб продемонструвати ворожість до Росії”, а для того, щоб підтримати свободу та демократію в Україні.

Ми робимо все, що можливо, для того, щоб посилити здатність України чинити опір. Але я думаю, найкраще, що ми можемо зробити – це все-таки донести до російських громадян можливість того, що відбудеться, реальність того, що українці боротимуться” 200 тисяч військових України дуже потужні, тому російські матері повинні пам’ятати про життя своїх синів. Можливо, це утримає Путіна від посилення конфлікту, і ми долучаємося до діалогу для цього , – повідомив Джонсон.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )