25 липня. Якe сьoгодні велике cвято. Забopони дня. Не poбіть цього в жoдному paзі

Шоу-бізнес

25 липня.

Якe сьoгодні cвято.

Забopони дня. Не poбіть цього сьoгодні в жoдному paзі.

Православне свято сьогодні прозвали в народі Анна Літня – традиційно цього дня починають копати ранню картоплю.

25 липня згідно з новим церковним календарем православні віряни вшановують пам’ять праведної Анни – матері Пресвятої Богородиці.

Цього дня заведено молитися про материнство і здоров’я дітей, сімейне благополуччя. Про те, які традиції та прикмети пов’язані зі святом, а також яке сьогодні церковне свято в Україні відзначається за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

Що за свято сьогодні церковне – дата за новим і старим стилем
25 липня (у старому календарі це 7 серпня) у церкві згадують Успіння праведної Анни, матері Богородиці.

За церковним переказом, Анна народилася у Вифлеємі в I столітті до нашої ери. Вона вийшла заміж за Іоакима, але довгий час у них не було дітей.

Історія розповідає, що якось Іоаким хотів принести жертву Богові, але чоловікові не дозволили це зробити – вважали його негідним через відсутність дітей.

Іоаким сильно засмутився і пішов у пустелю, де почав молитися. Там до нього підійшов ангел і сказав, що Господь чує його молитви і подарує їм з Анною дитину.

Дівчинку назвали Марією. Анна з Іоакимом виховували доньку до трьох років, а потім її відвели до Єрусалимського храму – там дівчинка залишилася жити і навчатися.

Іоаким помер через кілька років, а через два роки – і Анна. Поховали їх у Єрусалимі. 710 року, за візантійського імператора Юстиніана II, мощі святої Анни та її мафорій (це головне покривало) перенесли до Константинополя.

Нині частинки святих мощей зберігаються в храмах по всьому світу.

Яке сьогодні православне свято відзначають ще:

вшановують святих Олімпіаду, дияконісу, і Євпраксію, діву Тавенську;
пам’ять V Вселенського собору.

За старим стилем 25 липня згадують мучеників Феодора-варяга і його сина Іоана, які одні з перших постраждали за віру в Київській Русі.

Про що помолитися праведній Анні, традиції цього дня і чого не можна робити сьогодні

Свята Анна – покровителька шлюбу, майбутніх матерів, немовлят, бідняків і всіх трудящих.

Цього дня до святої звертаються з молитвами про дарування дітей, сімейний добробут, здоров’я і розраду малюків, вирішення сімейних проблем.

У народі день прозвали Анна Літня, а також Анна-холодниця – справа потихеньку йде до осені, тож стає дедалі прохолодніше. Традиційно на Анну починають копати ранню картоплю, хоча в деяких регіонах України її почали копати раніше. Також ідуть до лісу по гриби.

Згідно з прикметами, цього дня добре грати весілля і свататися – до щасливого сімейного життя. Щоб увесь рік бути з картоплею, потрібно сьогодні приготувати щось із нового врожаю.

Цього дня церква, як і в будь-яку іншу дату, закликає уникати сварок, злитися, заздрити, засуджувати і пліткувати. Неприпустимі образа, особливо на адресу рідних, і зневіра, не слід відмовляти в допомозі.

Також цього дня забороняється лінуватися, зловживати алкоголем та ремонтувати одяг (зашивати, шити, пришивати ґудзики) і взуття – вважається, що тоді речі швидко прийдуть у непридатність.

Прикмети 25 липня на Анну Літню

За прикметами дня можна зрозуміти, якими будуть осінь і зима:

холодно зранку – зима буде суворою, а якщо йде дощ – сніжна і м’яка;

день теплий і сухий – до зими з сонцем і без снігу;

лелеки збираються в зграї – будуть ранні заморозки;

черемха достигла – осінь почнеться рано;

мурахи будують високі мурашники – до ранньої і морозної зими;
багато жолудів – зима буде м’якою і теплою.

Вважається, що яка сьогодні погода до обіду – такою буде зима до грудня, а яка після обіду – такою буде, починаючи з січня.

З Анни-холодниці ночі стають прохолоднішими, а природа починає готуватися до осені.

Джерело

Рейтинг статті