29 квiтня. Яке cьогодні cвято. Головна забоpона дня. Не pобіть цьoго cьогодні в жoдному разі

Шоу-бізнес

Яке церковне свято відзначають віряни 29 квітня за старим і новим стилем, що не можна робити, у кого іменини.

29 квітня за новим церковним календарем вшановують пам’ять дев’яти мучеників у Кизиці.

Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим календарем.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Православне свято 29 квітня (12 травня за старим) – день пам’яті дев’яти мучеників у Кизиці.

У III столітті в місті Кизик поблизу Дарданелльської протоки (зараз це територія Туреччини) жили дев’ять святителів – Антіпатр, Артема, Магн, Руф, Фавмасій, Феогнід, Феодот, Феостіх і Філімон. Усі вони були різного віку і народилися в різних місцях, а об’єднала їх християнська віра, яку вони всі проповідували.

Через свої проповіді всі дев’ять потрапили під переслідування, а згодом і до в’язниці, де й загинули. Коли на престол зійшов імператор Костянтин I, то він велів побудувати храм на честь святителів, куди й перенесли їхні мощі.

Згодом виявилося, що мощі чудотворні – вони здатні зцілювати від епідемій і багатьох хвороб, а також лікувати душевні рани. Тому день пам’яті дев’яти проповідників також називають Днем дев’яти цілителів.

Яке церковне свято 29 квітня за старим стилем

Православне свято сьогодні за юліанським календарем – день пам’яті святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії, а також Іллінсько-Чернігівської ікони Божої Матері.

***

У деяких регіонах України сьогодні відзначається Радониця – поминальний день після Великодня. Нагадаємо, що 2025 року з 28 квітня і до 3 травня в українській церкві відбувається Провідний тиждень (Проводи), на якому відбувається поминання померлих, у храмах відбуваються літургії та панахиди, парафіяни моляться за упокій душ, відвідують кладовища.

Про що говорять прикмети на 29 квітня

За прикметами дня судять, якими будуть літо і врожай:

небо вдень ясне – літо буде теплим і врожайним;
мурахи шукають сухе місце – піде дощ;
гримить – до затяжної негоди;
спекотний день видався – кінець травня буде холодним.

За народними прикметами сьогодні заведено збирати лікарські трави – вважається, що в День цілителів вони мають надприродну силу.

Що не можна робити 29 квітня

У церковне свято 29 квітня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лайку, лихослів’я, лінь, заздрість, жадібність. Не слід у цей час погано відгукуватися про померлих, побиватися за тими, хто пішов, відмовляти в допомозі та милостині. Не можна влаштовувати гучні поминальні застілля, пити на кладовищі.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять за можливості вирушати в далеку дорогу.

Що можна робити 29 квітня

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до дев’ятьох цілителів – уних можна просити зцілення від будь-яких хвороб. Вважається, що святі також допомагають людям, які страждають на психічні розлади та епілепсію.

Як уже говорили, у поминальні дні заведено йти до храму, можна віднести “панахиду”, написати поминальні записки. Після церкви традиційно йдуть на кладовище.

Але найголовніше – це молитва, яка допомагає душам померлих віднайти спокій. Прямої заборони на роботу в цей день немає – можна працювати на городі та в саду, садити огірки, квіти, чагарники.

Хто відзначає день ангела 29 квітня
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Артем, Василь, Іван.

За старим стилем день ангела у Василини, Ірини, Галини, Ніки, Леоніда, Михайла, Павла і Тимофія.

Джерело

Рейтинг статті