Connect with us

Новини

388 населених пунктів і 8,5 тисяч кв. кілометрів: у Міноборони розповіли деталі про звільнення Харківщини

Published

on

Від початку контрнаступу Сил оборони України 6 вересня на Харківщині звільнено вже близько 8,5 тисяч квадратних кілометрів території.

Деокуповано близько 388 тисяч населених пунктів, в яких разом перебуває орієнтовно 150 тисяч українців. Про це розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

“Із 6 вересня на Харківщині звільнено: близько 8500 кв. км, близько 388 населених пунктів, близько 150 тисяч людей”, – повідомила чиновниця.

За словами заступниці міністра, дані щодо звільнених територій постійно уточнюються, адже контрнаступ триває. До того ж, після вибиття окупантів із того чи іншого населеного пункту захисники України проводять ще низку додаткових заходів, перш ніж про його звільнення повідомляють офіційно.

Advertisement

“Звільнені території ще потребують проведення додаткових заходів безпеки та стабілізації для того, щоб там можна було безпечно проживати. Тому офіційні повідомлення з цифрами звільнених населених пунктів надаються зі свідомим запізненням і можуть враховувати чи не враховувати проведені стабілізаційні заходи, а отже різнитись”, – пояснила ситуацію Маляр.

Вона зазначила, що оцінювати результати контрнаступу українського війська вкрай важливо в загальному контексті війни.

“У нас 2500 км лінії фронту. З них 1300 км – активні бойові дії. Ми ведемо оборонну операцію, в межах якої вдається реалізувати і наступальні дії. Так, ми давно чекали цього успіху, але нам ще воювати і воювати. До повної перемоги нам звільняти ще дуже багато наших людей і наших земель. Нам потрібно ще чимало часу, сил і терпіння”, – підкреслила Маляр.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement