5 фактів, які переконають вас у тому, що засмагати треба рідше

Засмагати треба більш обережно.

Єгипетські красуні відмокали у воді, щоб змити з себе золотавий наліт, інформує Ukr.Media.

Римлянки і гречанки всіляко уникали сонця, щоб зберегти порцеляновий відтінок шкіри. Азіатки і сьогодні ховають шкіру від сонця, панічно боячись засмагнути. І правильно роблять! УФ-промені, за умови недотримання правил перебування на сонці, можуть завдати здоров'ю і красі величезної шкоди. Наприклад, викликати меланому, тобто рак.

Пошкодження ДНК

Після відпустки на морі багато людей помічають на тілі нові родимки. Іноді це виглядає навіть мило. Насправді — це результат пошкодження ДНК меланоцитів. Такі родимки часто є передвісниками меланоми (раку шкіри). За ними важливо спостерігати, а краще провести онкоскринінг.

Рак шкіри

Щороку у нашій країні діагностується дуже багато випадків раку шкіри. І хвороба стрімко "молодшає". Найнебезпечніша омана: люди з темною шкірою не схильні до раку шкіри. На жаль, відтінок шкіри не може захистити нас від меланоми. На темній шкірі навіть складніше розгледіти усі родимки і вчасно діагностувати хворобу. Все, звичайно, є дуже індивідуальним, але родимка може спровокувати рак навіть за кілька місяців. Дуже важливо захищати шкіру кремами з SPF і засмагати лише з 7 ранку до полудня, не більше години на день.

Клітинна пам'ять

Клітини на рівні ДНК запам'ятовують кожен сонячний опік. Дерматологи довели, що опіки, отримані у дитинстві, можуть найнесподіванішим чином нагадати про себе у будь-якому віці раптовою меланомою. Тому дуже важливо захищати дітей від УФ-променів з дитинства. Вітамін D, заради якого багато мам везуть дітей на море, не вимагає тривалого перебування на сонці. Достатню його норму ми отримуємо вже за перші 7-40 хвилин звичайної прогулянки на вулиці, навіть знаходячись в одязі і під захистом крему з SPF. До речі, запастися цим вітаміном не вийде — організм збереже його у нормі максимум на місяць після припинення сонячних ванн.

Фотостарішання

Доведено, що жінки, які живуть у південних країнах, старішають набагато швидше, ніж їх однолітки з середньої або північної смуги. Сонце згубно впливає на шкіру, сушить її і викликає зморшки. Причому, першими страждають завжди відкриті руки: на них з'являються темні плями і починається витончення шкіри. Засмагаючи, ми навмисно зневоднюємо свою шкіру, організм намагається її відновити, витрачаючись на колагени, обсяг яких і без того обмежений. Фотостарішання часто порівнюють з сушінням винограду: під спекотними променями сонця він перетворюється на родзинки. З нашою шкірою відбувається те ж саме.

Солярій

Багато людей вважають, що солярій безпечніший за сонце. Це не так! Лампи солярію на 98 % виділяють промені UVA-типу, які найчастіше призводять до раку шкіри. Доведено, що у двох людей з трьох, які відвідували солярій до 35 років, виявляється онкологія. Навіть якщо ви відвідали солярій лише один раз за все життя, вважайте, що ви підвищили ймовірність появи раку на 20 %, 150-170 відвідувань призводять до меланоми у 50 % випадків.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

5 фактів, які переконають вас у тому, що засмагати треба рідше