5 нетипових ознак ішемічної хвороби серця, які варто взяти до уваги

Ішемічна хвороба серця не завжди проявляється стандартними симптомами.

Хвороби серця і раніше були лідерами серед причин смерті у всьому світі. Важливо вміти вчасно розпізнати початок серцевого нападу і звернутися до лікаря; важливо знати правила профілактики серцево-судинних захворювань. Але особливо важливо знати ранні ознаки закупорки артерій — адже тільки таким чином можна вчасно вжити заходів і захиститися від хвороби, інформує Ukr.Media.

Облисіння

Складно повірити, але рання втрата волосся у чоловіків та жінок дійсно пов'язана з високим ризиком закупорки артерій і утворення тромбів. Так, результати дослідження, у якому взяли участь 37 тисяч чоловіків, підтвердили зв'язок між облисінням і розвитком ішемічної хвороби серця. Ще одне дослідження, у якому брали участь понад 4000 жінок, показало, що така залежність існує і для жінок теж. Тому важливо регулярно проходити огляд у кардіолога, якщо у вас випадає волосся.

Вушна складка

Ще одна ознака ІХС, про яку ви напевно не знали — складка або зморшка на мочці вуха, яка проходить по діагоналі від вушного каналу до нижньої частини мочки. Ця ознака прихованої ішемічної хвороби серця згадується у багатьох дослідженнях, що проводилися протягом останніх десятиліть. Лікарі припускають, що уся справа у кровопостачанні, що погіршується: через закупорку артерій кров перекачується гірше і організм прагне забезпечувати киснем у першу чергу важливі органи, економлячи на "неважливих".

Біль у ногах

На цей симптом особливо важливо звертати увагу курцям: через погіршення кровопостачання закупорюються артерії нижніх кінцівок, і різкий біль у гомілці може змусити вас кульгати або навіть призвести до падіння. Якщо це ваш випадок, обов'язково зверніться до лікаря, а також намагайтеся їсти більше овочів і більше ходити пішки.

Біль у шиї і щелепі

Це дуже важливий симптом, про який обов'язково повинна знати кожна жінка: річ у тім, що саме у жінок одним з ранніх симптомів серцевого нападу є біль не у грудях, а у шиї або щелепі. І, на жаль, саме з цієї причини жінки часто звертаються до лікаря з великим запізненням, оскільки просто не ідентифікують серцевий напад. Тому запам'ятайте: біль у шиї або щелепі — привід звернутися до кардіолога!

Біль у попереку

Ще один нетиповий, але дуже поширений симптом ішемічної хвороби серця — біль у попереку. Річ у тім, що нестача кровообігу може послабити диски і посилити тиск на хребет, через що ви і відчуєте біль. Тому обов'язково зверніться до кардіолога і попросіть його призначити вам кардіограму або навіть УЗД серця, якщо останнім часом ви часто відчуваєте біль у спині.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

5 нетипових ознак ішемічної хвороби серця, які варто взяти до уваги