7 харчових звичок, які не завадить розвинути у себе жінкам після 40-річчя

Після 40 років жінкам треба харчуватися більш якісно.

40 років — чудовий час для змін. І навіть якщо ви не готові щось суттєво змінювати у своєму житті, саме час спробувати щось нове у способі життя і харчових звичках. Розповідаємо, що варто змінити зараз, щоб через 20 і 30 років почуватися, як і раніше, чудово, інформує Ukr.Media.

Їжте сою

Соя — це не лише високоякісне джерело білка, корисних жирів, а також різних вітамінів і мінералів. Ряд досліджень підтверджує: регулярне вживання сої допомагає знизити рівень холестерину та артеріального тиску. Крім того, соя допомагає зменшити припливи, поліпшити функцію ендотелію та знизити втрату кісткової маси.

Відмовтеся від "порожніх" калорій

Метаболізм сповільнюється після 40 років, і це означає, що нам потрібно бути особливо уважними до того, що ми їмо. Тепер варто надавати перевагу тим продуктам, у яких високий вміст поживних речовин і нижча калорійність. І йдеться не лише про підтримання стрункої фігури: на жаль, після 40 років зростає ризик розвитку діабету другого типу, і продукти з "порожніми" калоріями грають не на нашому боці. На жаль.

Їжте частіше

Підтримати стабільний і здоровий рівень цукру у крові, контролювати рівень енергії, підтримати метаболізм — усе це допомагає зробити дробове харчування. Намагайтеся їсти невеликими порціями кожні 3-3,5 години та обов'язково стежте за тим, щоб ваші перекуси також були із здорових і корисних продуктів.

Слідкуйте за рівнем кальцію

Жінки у віці 40+ повинні отримувати не менше 1200 мг кальцію на день, в іншому разі можливий розвиток остеопорозу, а також підвищеного ризику переломів. Їжте продукти, багаті на кальцій, а також пам'ятайте про те, що для його засвоєння нам необхідний "сонячний" вітамін D.

Пийте більше води та менше алкоголю

Після 40 деякі з нас переживають пременопаузу, а у цей час знижується рівень гормонів, які сприяють здоровому сну. Щоб не погіршити сон ще сильніше, радимо знизити кількість вживаного кофеїну, алкоголю, гострої їжі та гарячих напоїв. А ось вода, навпаки, особливо важлива у цей час, оскільки ми більш активно втрачаємо рідину у період, що передує менопаузі.

Їжте продукти, багаті на вітамін B12

По-справжньому дефіцит цього вітаміну відчувається після 50 років, оскільки саме тоді зменшується рівень шлункової кислоти, яка бере участь у його сприйнятті. Але вже після 40 років варто їсти більше продуктів, багатих на вітаміни групи B, щоб підтримувати потрібний рівень енергії, а також концентрації. Молоко, яйця, сир і м'ясо — у цих продуктах вітаміну В12 особливо багато.

Їжте продукти, багаті на кислоту омега-3

Чесно кажучи, продукти, у яких багато ненасичених жирних кислот Омега-3, варто їсти у будь-якому віці: вони допомагають підтримувати стінки судин здоровими, захищають нас від хвороб серця і продовжують життя. Але після 40 років це стає особливо актуальним, оскільки через уповільнення метаболізму у багатьох жінок з'являється жир в області талії, який сприяє високому рівню холестерину. Тож риба жирних сортів, оливкова олія, горіхи — усе це має бути на вашому столі якомога частіше.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
7 харчових звичок, які не завадить розвинути у себе жінкам після 40-річчя