8 червня — День Святого Духа. Як правильно провести це свято, та що варто зробити кожному в цей особливий день

Духовна Скарбничка

8 червня — День Святого Духа. Як правильно провести це свято, та що варто зробити кожному в цей особливий день

Православні християни відзначають День Святого Духа в 2020 році 8 червня. День Святого Духа (або духів понеділок) – це продовження свята Трійці. Його відзначають на 51-й день після Великодня. Як святкують цей день і яких правил потрібно дотримуватися в День Святого Духа.

В день Святого Духа православні віруючі вшановують Всесвятого Животворящого Духа і шанують пам’ять апостола Карпа. Це свято – пряме продовження Трійці – дня зішестя Святого Духа і триєдності сутності Бога.

Що не можна робити в цей день:

Якихось серйозних заборон з боку церкви в Духів день немає. Зазвичай віруючі ходять до храмів і моляться.

У народі в День Святого Духа не прийнято важко працювати. У церковні свята люди зазвичай відмовляються від праці. Повернувшись після храму, люди не повинні працювати і по дому. Згідно прикметам, варто утриматися від вишивки, шиття, в’язання, прання і прибирання. У день Святого Духа категорично заборонено сваритися з близькими.

Зазвичай в цей день в гості запрошують гостей, але цього року від цього звичаю варто утриматися. За традицією, їх необхідно зустріти з особливою радістю і посадити за святковий стіл. Нагодувати гостей потрібно як слід. Прикмети кажуть, що якщо їжі в цей день буде мало, то господарів весь рік будуть чекати проблеми з грошима.

У давнину в День Святого Духа дівчата пускали вінки за водою і ворожили. Чоловікам же суворо заборонялося підходити до води через русалок, які нібито можуть потягнути під воду.

Що треба зробити:

Необхідно заготовлювати трави та квіти. Вони саме в цей день володіють цілющими властивостями. В день Святого Духа віряни прямують в ліс або поле, щоб назбирати лікарських рослин, які саме в цей день наділені сильними цілющими властивостями.

Жінки повинні шанобливо ставитися до землі, поважати її. Ті, хто вийшов заміж, йшли за село, розстеляли на землю скатертину та святкували й веселилися. Таким способом вони дякували їй.

Необхідно змити всі свої гріхи водою з колодязя. Купатися в річках забороняється.

8 червня, принесіть з церкви освячені гілки берези та поставте в оселі. Вони вбережуть житло від негативної енергетики.

Люди вклонялися до землі та намагалися підслухати її таємниці.

Люди вірили, що погода, яка буде цього дня свідчитиме, яке буде літо.

Фото ілюстративне.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
8 червня — День Святого Духа. Як правильно провести це свято, та що варто зробити кожному в цей особливий день