“А повітря платним коли буде?”: українців обурила ціна за проїзд першою платною дорогою

Українські автомобілісти дуже бурхливо відреагували на ціну проїзду першою в країні платною дорогою. Водії кажуть, що у країнах ЄС вартість нижча, ніж у нашій державі. Більшість громадян вважає, що 728 грн за повний проїзд (довжина – 280 км) – дуже багато і цікавляться, “коли в Україні стане платним повітря”.

Про те, як користувачі мережі відреагували на новини про платну дорогу – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Коментарі користувачів

Користувачі пишуть, що в Євросоюзі проїзд платною дорогою обійдеться дешевше. “8 євро за 100 км – це більше, ніж в Італії (там, якщо не помиляюся, було 7 євро). У Польщі близько 5 євро. У багатьох країнах ще менше. І плата там береться за справжній автобан. З розв’язками (транспортними. – Ред.), місцями відпочинку, переходами для тварин і т.д.”, – пише О. Боголюбов у коментарі під постом OBOZREVATEL у Telegram.

“Така ціна – взагалі не нормально. Чоловік буквально вчора повернувся з Угорщини, наприклад. При перетині кордону оплачується 400 грн за платні дороги. І ти тиждень (!) можеш ними їздити з купленим талоном!”, – зазначає користувачка Juli Nimble.

Коментарі

Коментарі у Telegram-каналі

OBOZREVATEL вирішив розібратися та порівняти вартість проїзду платними дорогами. Спочатку візьмемо Італію. Вартість там варіюється залежно від оператора автомагістралі, але для автомобілів у середньому становить близько 0,07 євро/км.

Однак є багато відмінностей в залежності від маршруту. Тобто поїздка зі столиці, Риму, до Флоренції (265 км) коштуватиме 18,40 євро (584 грн за курсом на 1 лютого). А з Мілана до Венеції (238 км) ви витратите ще більше – 24 євро (762 грн).

Карта автомагістралей в Італії

Тепер порівняємо із сусідньою Польщею. Ціни варіюються там, залежно від маршруту. Від Гданська до Торуня (152 км) доведеться віддати 30 злотих (209 грн), а від Катовіце до Кракова (52 км) 20 злотих (139 грн), дані взяті з матеріалу Motor1.

Проаналізувавши вартість проїзду і в інших країнах ЄС, можна сказати, що вартість проїзду платною дорогою в нашій державі справді вища. Але ненабагато, і варто враховувати відмінність вартості в країнах залежно від маршруту.

Багато користувачів у мережі обурюються і заявляють, що платні дороги з такою вартістю проїзду не потрібні в Україні. Інші – навпаки, – кажуть, що це потрібно громадянам. “Стандартна практика в розвинених країнах. Плати за автобан та швидку їзду”, – пише користувач під ніком Traffic Doctor.

Інші заспокоюються тим, що буде безкоштовна альтернатива. “Не потрібно сваритися. Поряд буде проходити безкоштовна дорога, якою ніхто не забороняє користуватися. Так робиться в усьому світі”, – пише Іван Атаманець під постом OBOZREVATEL у Facebook.

Також користувачі жартома запропонували встановити платні пішохідні переходи. “Монетоприймачі. Кинув гривню, зелений”, – виступив з ініціативою Олександр Педченко.

Коментарі у Facebook

Нагадаємо, вартість проїзду першою платною дорогою в Україні становитиме приблизно 0,08 євро/км (2,6 грн). Дорога з’єднає Краковець та Рівне, пройшовши через Львів та Броди.

Але платна дорога матиме окрему безкоштовну альтернативу. Про це розповів заступник голови “Укравтодору” Андрій Івко для “Forbes Україна”.

Техніко-економічне обґрунтування проєкту виконала компанія “Автомагістраль-Південь”. У компанії “Укравтодор” сподіваються, що законопроект про концесії буде ухвалено вже цього року. Вже після цього буде оголошено конкурс на вибір концесіонера, а будівництво може розпочатися вже в 2022-му.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )