А ви знали як вирощувати огірки на підвіконні? Навіть якщо за вікном грудень — тримайте детальну інструкцію

Різне

Ми раді бачити вас на нашому сайті “Вакурат”. В цій статті ми розповімо вам секрет вирощування огірків на підвіконні, навіть яккщо на дворі грудень.

Приємного перегляду!

Повідомляє Вакурат

Огірки — це смачний і корисний овоч.Крім того, дана культура цілком може бути вирощена і в домашніх умовах.

Особливо, якщо у вас опалювальна лоджія або засклений балкон. Багато сортів спеціально пристосовані для домашнього вирощення. В основному це гібриди, яким не потрібне запилення бджолами.

Ми вам розповімо сьогодні основні секрети, щоб домашні огірочки були вдалими.

Як виростити огірки

Вибір сорту

Обирайте рослини з дрібним або середнім листям: такі види гарно розростаються. Не забувайте, що для такого вирощення мають бути самозапильні сорти з плодами не більше ніж 10 см.

Ось такі сорти найкраще підходять для вирощення на підвіконні: Балконне диво, Гармоніст, Хуторок, Щедрик, Хрустик, Завірюха, Майстер, Зозуля і Міський огірочок.

Підготовка місця
Місце для розміщення контейнерів чи горщиків з огірками потрібно підбирати з південного боку (але зовсім необов’язково, вам все одно доведеться досвідчувати лампами), адже рослина чутлива не тільки до сонячного світла, але і до тепла. Якщо на вікні холодно, наприклад, у вас старі рами, то неодмінно заклейте всі щілини.

Для підвіконня підійдуть горщики об’ємом в 3-4 л на дві рослини. Горщики потрібно розмістити подалі від батареї, бо ці рослини не терплять сухості.

Для якісного зростання огірків потрібно, щоб грунт був родючим і пухким. Такими властивостями володіє покупний грунт для кімнатних квітів або спеціальний субстрат для вирощування гарбузових культур.

Такий грунт ви можете приготувати вдома самостійно:

Компоненти:

40% компосту
30% торфу
20% дернової землі
10% тирси
неповна сірникова коробка сечовини на 10 л суміші
2 коробки калію
2 коробки суперфосфату

Насипте зволожений грунт в горщик з дренажем, залишивши до краю приблизно 5 см. Тепер можна сміливо вкорінювати саджанці (для початку краще проростити насіння огірків в стаканчиках, а після відібрати найсильніші).

Догляд за огірками
Не лийте багато води. Підливати потрібно в міру пересихання грунту.
Щодня обприскуйте їх водою з пульверизатора.

Взимку одного сонячного світла буде недостатньо, тому підсвітіть розсаду лампою, яка повинна бути включена по 6-8 годин на добу.
Плоди краще зривати розміром 10-12 см, так у рослини буде можливість нового цвітіння, а в результаті збільшиться урожай.
Раз в 10 днів удобряйте грунт.
Близько через 40 днів на вазонах з’являться перші огірочки. Найголовніше, що це буде екологічно чистий продукт, безпечний для здоров’я.

Ви щось вирощуєте вдома?

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий