Американські дипломати готуються до повернення в Україну, – Блінкен

Сполучені Штати Америки мають намір повернути своїх дипломатів в Україну. Ймовірно, спочатку вони відновлюватимуть роботу у Львові, а пізніше повернуться до місії в Києві.

Про це йшлося у розмові державного секретаря США Ентоні Блінкена з українським колегою Дмитром Кулебою. Про нього перший написав у Twitter.

“Поговорив із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у продовження наших зустрічей у Києві. Я розповів про останні кроки США щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України перед лицем жорстокої, неспровокованої війни Кремля. Єдність з Україною”, – зазначив глава Держдепу.

Він не став вдаватися до подробиць щодо відновлення дипломатичної місії в Україні. Але представник відомства Нед Прайс заявив, що Блінкен проінформував Кулебу про візити американських дипломатів до Львова вже наступного тижня. А також їхні плани повернутися до Києва, передає The Guardian.

За його словами, із міністром закордонних справ України держсекретар також обговорив запит адміністрації президента США до Конгресу щодо $33 мільярдів. Очікується, що їх у разі виділення спрямують на забезпечення безпеки, економічну та гуманітарну допомогу, щоб “дати Україні можливість перемогти у безсовісній війні Кремля”.

Відео дня:

Нагадаємо: 24 квітня Блінкен разом із міністром оборони США Ллойдом Остіном відвідали українську столиці. Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським й іншими політиками та урядовцями вони анонсували виділення допомоги в розмірі $713 мільйонів Україні й ще 15 державам, які страждають від російської агресії. Також зазначили, що з часом Вашингтон поверне американських дипломатів до Києва й призначить нового посла.

Тоді зазначалося, що дипломати, які залишили посольство у Києві майже за два тижні до вторгнення 24 лютого, спочатку відновлять “одноденні поїздки” через кордон до Львова. Пізніше офіційні особи прискорюють планування повернення до київської місії.

“Немає жодної заміни цього особистого спілкування і, звичайно, повернення в країну має символічний сенс”, – заявив один із американських чиновників на умовах анонімності.

OBOZREVATEL

    Прокоментуйте:
    За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Американські дипломати готуються до повернення в Україну, – Блінкен