Австралійські вчені знайшли недорогий спосіб створення біопалива

Виявлений легкий метод отримання дешевого палива.

Австралійські вчені з Мельбурнського королівського технологічного інституту виявили легкий спосіб переробки рослинної олії, харчових відходів і пластикового сміття в дешеве паливо.

Відзначається, що вчені використовували новий вид надефективного каталізатора, що допомагає виробляти низьковуглецевий біодизель, інформує Ukr.Media.

Йдеться про метод, що отримав назву ортогональний тандемний каталіз. Фахівці виготовили високопористу керамічну губку мікронного розміру, що містить різні активні компоненти, у тому числі сульфатований діоксид цирконію і наночастинки монооксиду магнію.

Спочатку молекули жирів потрапляють у великі пори діаметром від 100 до 500 нанометрів, чия внутрішня поверхня покрита діоксидом цирконію, і вступають в реакцію очищення.

Після цього жири проникають в більш дрібні пори, де відбувається друга стадія каталізу.

Схема ортогонального тандемного каталізу запобігає утворенню небажаних побічних продуктів, оскільки активні центри каталізатора просторово розділені і діють один за одним.

Даний спосіб каталізу дозволяє ефективно виготовляти біопаливо з сільськогосподарських відходів, таких як рисові висівки, горіхи кеш'ю і оболонки насіння рицини.

При подальшому розвитку нові каталізатори можна буде легко адаптувати для виробництва реактивного палива з сільськогосподарських і лісових відходів, старих гумових покришок і навіть водоростей.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Австралійські вчені знайшли недорогий спосіб створення біопалива