Connect with us

Новини

Автівки, будинки та вибухівка в морі: хвиля зі зруйнованої ГЕС дісталася пляжів Одещини

Published

on

Щоб з’ясувати, як сильно забруднилося море, фахівці щодня відбирають зразки води.

Очеретові острівці, понівечена побутова техніка, потрощені автівки та навіть частини будинків – усе це принесла до одеського берега велика вода з Каховського водосховища. Велетенська хвиля більше доби виносить уламки до Чорного моря. Купатися в ньому, наголошують фахівці, нині смертельно небезпечно, бо течія викидає на берег ще й російські міни. Якщо до теракту на Каховській греблі одесити сподівалися на відкриття деяких ділянок пляжів – тепер надія на це тане на очах, йдеться в ТСН.

Вже другий день поспіль одесити з жахом дивляться на море. Повз пляжі пропливають дахи будинків, напівзруйновані залізні конструкції, сміття – все те, що велика вода змила на своєму шляху. “Боляче, страшно, і це все ж таки не очиститься за один день, це роками все буде. Ось так взяти та знищити. Таке можуть зробити тільки нелюди”, – кажуть місцеві.

“Для мене великий шок, я перший раз прийшла і побачила. Спочатку не зрозуміла, що це, а зараз… Це велика трагедія”, – додають люди.

Advertisement

Про чорноморського бичка, мідію та креветку доведеться надовго забути, кажуть одесити. Забруднена вода зробить рибу отруйною. “Люблю бичка ловити нашого, чорноморського. Я сьогодні виїхав, побачив цей кошмар і зрозумів – це на рік можна забути, якщо не більше. Це все буде біорозкладання на дні проходити далі, навіть якщо вода зверху очищена, а на дні залишки, мулисті відкладення”, – кажуть одесити.

На одному з пляжів із води виловили переляканого та знесиленого собаку, він ледь тримався на дошці, вочевидь, так проплив багато кілометрів.

А ще велика вода принесла міни, якими окупанти мінували берег Дніпра, аби завадити контрнаступу ЗСУ. “Ті, що вони використовували – це міна типу ЯРМ, вона невеликого розміру, схожа на трилітровий газовий балон із такою хрестовиною зверху, і її небезпечність полягає в тому, що, по-перше, вона маленька, її не так видно, як морську міну”, – пояснюють військові.

В цій міні – три кілограми тротилу, тож відпочивальникам радять бути дуже обережними. “Не ігнорувати заходи безпеки, не ігнорувати попереджувальні написи, не ігнорувати, якщо є загородження, які не дозволяють пройти, не ігнорувати військових або представників поліції, які просять не заходити туди”, – додають військові.

Advertisement

Про часткове відкриття пляжів, яке влада анонсувала навесні, нині не йдеться. Турбізнес робить ставку на басейни, бо у брудне море нині зась.

Щоб з’ясувати, як сильно забруднилося море, фахівці щодня відбирають зразки води. Результати обіцяють оприлюднити найближчого понеділка.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement