“Б’ємо окупантів на всіх напрямках!” Зеленський звернувся до українців та подякував США за ленд-ліз

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що станом на вечір 29 квітня, 65-го дня повномасштабної війни з Росією, наші воїни дають відсіч окупантам на всіх напрямках, де вони намагаються наступати. Непроста ситуація зберігається на Харківщині, проте українські військові мають там важливі тактичні успіхи.

Про це голова держави сказав у вечірньому відеозверненні до українців (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). На Донбасі, за його словами, загарбники роблять усе, щоб повністю знищити життя на цій території.

Окупанти продовжують завдавати ударів по інфраструктурі та житлових районах.

“Росія хоче зробити цю територію безлюдною. Тому оборона нашої землі, захист наших людей – це боротьба за життя для Лисичанська, Сєвєродонецька, Попасної, Краматорська, Слов’янська, Мар’їнки та всіх інших міст і громад Донбасу, які російській війська хочуть перетворити на руїни”, – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що в цій війні вирішується абсолютно все.

Зеленський також розповів про знищений росіянами Маріуполь. Місто, яке було одним із найрозвиненіших у регіоні, перетворилося на російський концтабір посеред руїн, де порядки загарбників не сильно відрізняються від того, що робили нацисти на захопленій території сходу Європи.

“Але російським військовим вдається бути навіть цинічнішими, ніж нацистам 80 років тому. Тодішні загарбники хоча б не розповідали, що це маріупольці та захисники міста самі себе обстрілювали і вбивали”, – додав президент України.

Він прокоментував те, що на тимчасово окупованій Херсонщині нібито готуються до переходу в “рублеву зону”. Зеленський сказав, що будь-які спроби перевести нашу територію в адміністративну, валютну чи будь-яку іншу систему РФ означатимуть одне: сама Росія від цього й постраждає. “Наші відповіді, санкції та інше реагування вільного світу на агресивні дії Росії не забаряться”, – зазначив він.

Голова держави також подякував США, президенту Джо Байдену і Конгресу за ленд-ліз.

“Впевнений, зараз ленд-ліз допоможе Україні та всьому вільному світу подолати ідейних спадкоємців нацистів, які розв’язали війну проти нас. Ленд-ліз та інші програми підтримки України – це конкретний доказ того, що свобода й нині вміє захищатися від тиранії”, – зазначив гарант.

Він розповів, що сьогодні український уряд розглядав питання ліквідації дефіциту на ринку пального, адже в багатьох областях нашої держави зараз є черги на заправках, ціни на пальне зростають.

“Окупанти цілеспрямовано знищують інфраструктуру для виробництва, постачання та зберігання пального. Росія також заблокувала наші порти, і тому миттєвих рішень для заповнення дефіциту немає. Але урядовці обіцяють, що протягом тижня, максимум – двох буде забезпечена така система постачання пального в Україну, яка зможе не допускати дефіциту… Ми маємо брати у Європейському Союзі стільки пального, скільки необхідно зараз для наших громадян”, – сказав Зеленський.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN