Байден хоче позбавити Афганістан статусу основного союзника поза НАТО: всі подробиці

Президент США Джо Байден заявив про намір позбавити Афганістан статусу основного союзника поза НАТО. Глава держави направив відповідний лист до спікерки Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі.

Його текст оприлюднили 6 липня на сайті Білого Дому. “Відповідно до розділу 517 Закону про іноземну допомогу 1961 року з поправками (22 USC 2321k) я повідомляю про свій намір скасувати призначення Афганістану як основного союзника, який не є членом НАТО”, – сказано в документі.

Афганістан отримав цей статус у 2012 році. Це не давало країнам гарантій взаємної безпеки, проте дозволило Афганістану, наприклад, отримувати кредити.

Також країна могла бути місцем для зберігання військової техніки та озброєння США та мала право на отримання військової підготовки та допомоги, включаючи прискорений продаж та оренду військової техніки.

Без Афганістану у США залишиться 18 основних союзників поза НАТО: Аргентина, Австралія, Бахрейн, Бразилія, Колумбія, Єгипет, Ізраїль, Японія, Йорданія, Кувейт, Марокко, Нова Зеландія, Пакистан, Філіппіни, Катар, Південна Корея, Таїланд і Туніс.

Україна є кандидатом на здобуття цього статусу.

Як повідомляв OBOZREVATEL

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Байден хоче позбавити Афганістан статусу основного союзника поза НАТО: всі подробиці