Байден підписав історичний ленд-ліз для України: всі деталі

Президент США Джо Байден підписав історичний закон про ленд-ліз для України. Символічно, що цей важливий крок, який може докорінно змінити хід війни, стався 9 травня – у день, коли у Москві російський диктатор Володимир Путін дивився ганебний парад своєї армії.

На сайті Білого дому напередодні повідомили: “О 2:45 (о 21:45 за київським часом. – Ред.) президент Байден підпише “Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в Україні – 2022”.obozrevatel.com

Конгрес США ухвалив історичне рішення про ленд-ліз для України 28 квітня. Документ підтримали 417 американських конгресменів.

Америка відродила цю програму вперше з часів Другої світової війни – востаннє вона діяла в березні 1941 року і дозволила США без трудомістких процедурних перешкод швидко поповнювати запаси союзників у боротьбі проти нацистської Німеччини.

Сучасна домовленість про ленд-ліз доповнить попередню підтримку Конгресом України, яка вже отримала 1,7 млрд дол у вигляді військової допомоги, санкціонованої з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.

Відповідно до затвердженої програми, Байден має забезпечити, щоб постачання гостро необхідних систем озброєння, боєприпасів та військової допомоги в інших формах надходило Україні швидко та безперешкодно.

Відео дня:

Після підписання закону Байденом США зможуть максимально оперативно і в необмежених кількостях постачати Україні не тільки зброю, боєприпаси та техніку, а й медикаменти, продукти та взагалі все, що знадобиться українській армії для ефективного спротиву російській агресії, остаточній перемозі над Росією та відновлення територіальної безпеки Українив її міжнародно визнаних межах.

У США підтримали процедуру ленд-лізу для України

У публікації Atlantic Council раніше підкреслили, що завдяки ухваленню Конгресом ленд-лізу та аналогічним крокам, зробленим демократіями по всьому світу, Україна може отримати потенційно необмежену військову підтримку з боку США та десятків країн, які хочуть перемоги над Росією. Більше того, як стверджує автор публікації – почесний член Канадської міжнародної ради та Інституту Макдональда-Лор’є Кріс Александер, ленд-ліз може змінити хід війни.

Детальніше про те, чому рішення стане історичним і як допоможе українській державі у війні проти агресора, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

 

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Байден підписав історичний ленд-ліз для України: всі деталі