Березневі надбавки: українським пенсіонерам починають нараховувати обіцяні виплати. Кому пощастить

Новини

Названо суми доплати та хто їх отримає

Вже в березні виплати пенсіонерів зростуть завдяки проведенню індексації. Її щорічно проводить уряд через підвищення заробітної платні. Стало відомо, у кого і на скільки зростуть виплати. Деталь опублікувало Міністерство соціальної політики.

У відомстві обіцяють підвищити розмір виплат 8 млн пенсіонерів. Однак, офіційна кількість осіб, які вийшли на заслужений відпочинок по країні набагато більше – понад 11 млн осіб.

Виходить, що не всі в березні отримають надбавки. Кого ж торкнеться індексація, розповіли у відомстві.

В першу чергу, виросте розмір виплат у осіб, які вийшли на заслужений відпочинок при досягненні необхідного віку.

Також надбавки передбачені особам з інвалідністю, у разі втрати годувальника, а також особам за вислугою років.

У підсумку для таких осіб сума підвищення складе 11%. У відомстві поінформували, що в середньому підвищення складе 308 грн.

Пенсія. Фото: скріншот YouTube-відео

Однак, сума надбавки для кожного пенсіонера буде різною, комусь додадуть всього 100 грн. Наприклад, до 2200 грн піднімуть виплати особам, які мають необхідний страховий стаж.

За оцінками, до індексації приблизно у 7 млн пенсіонерів розмір щомісячних виплат становить всього від 2000 до 4000 грн. Для них надбавки будуть починаючи від 220 до 440 грн.

У формулу розрахунку розміру надбавки чиновники враховують зростання інфляції, який у 2020 році склав 5%. Також грає роль і підвищення середньої зарплати по країні – цей показник склав 17%.

Ці два показники плюсують, а потім ділять на два: (5+17)/2=11

Так і вийшло, що індексація складе всього лише 11%. Тому, розмір доплат буде невеликим для більшості осіб, які вийшли на заслужений відпочинок.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий