Без варіантів! Просто зараз – у МОЗ шокували словами: повернуть кошти. Це почули всі – головний пріоритет. Безкоштовно

Різне

У разі не проходження фінальної стадії клінічних випробувань китайської вакцини компанії Sinovac Biotech, на поставку якої Україна уклала контракт, державі повернуть кошти в повному обсязі, повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. А це майже мільярд гривень (1,9 мільйона доз по 504 гривні за штуку).

Про це Ляшко сказав в ефірі “Громадського радіо”.

Чиновник нагадав, що Україна законтрактувала можливість отримати вакцину виробництва КНР. І додав, що Pfizer і Moderna теж перебували на третій стадії клінічних досліджень, коли більшість країн укладали контракти на їх постачання.

“Наприклад, Pfizer i Moderna також перебували на третій стадії клінічних досліджень, коли більшість країн укладали контракти на їх поставку. Контракт відбувається під банківські гарантії. Тобто Україна перерахувала гроші, але це не означає, що ми вже зараз будемо отримувати цю вакцину. Це відбудеться тільки після її реєстрації, завершення досліджень “, – зазначив медик.

Він запевнив, що поставки відбудуться тільки після реєстрації вакцини і завершення досліджень.

“У випадку, якщо вона не буде завершена до часу, яке визначено в умовах контракту, гроші повернуться в Україну на рахунки держпідприємства “Медичні закупівлі України”. Всі ризики нівельовані”, – сказав головний санлікар.

Він повідомив, що першу партію в 1,9 мільйона доз Україна сплатила за рахунок бюджету 2020 року, а далі ведуться переговори по бюджету 2021 року.

“Переговори ведуться з багатьма виробниками вакцин, зокрема, мова йде про постачання вакцини Astra Zeneca”, – додав Ляшко.

За його словами, люди, які не входять до групи першої черги щеплення від COVID-19, не зможуть поки придбати вакцину.

“Вакцина буде для людей безкоштовною, але коли вона з’явиться у вільному доступі на ринку, я не можу сказати. Зараз пріоритетом виробників вакцин є уряди країн, які скуповують вакцину, щоб забезпечити людей з групи ризику безкоштовно”, – сказав він.

За словами Ляшка вакцинація є єдиною можливістю захиститися від COVID-19.

“Коли ми говоримо про доцільність і необхідність проведення щеплень, то іншого варіанту захиститися просто не існує. Ми повинні позбутися від цих середньовічних принципів, коли колективний імунітет купувався після того, як перехворіє майже 90% населення. При формуванні такого колективного імунітету 50% населення помирало, формувався природний відбір, виживав сильніший. Сьогодні ми живемо в зовсім іншому соціальному середовищі, тому потрібно робити все можливе, щоб захистити осіб з групи ризику. Якщо ми будемо робити щеплення, ми не дозволимо вірусу мати сприятливе середовище, щоб поширюватися і вишукувати слабких в нашому оточенні “, – підкреслив санітарний лікар.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN