Безпечні та натуральні засоби для відлякування шкідників в саду та на городі

Засоби для боротьби з комахами або дрібними гризунами.

Домашні засоби для знищення шкідників у садах і городах мають ряд серйозних переваг. Вони мають низьку вартість і широкодоступні, а найголовніше — безпечні для навколишнього середовища, оскільки містять натуральні компоненти, які при розкладанні не завдають шкоди природі і людям, інформує Ukr.Media.

У широкому продажі є великий вибір різних інсектицидів для боротьби зі шкідливими комахами, але слід знати, що їх застосування може бути небезпечним для здоров'я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від проковтування інсектицидних засобів щороку помирають сотні тисяч людей, гинуть корисні комахи, тварини і птахи. При випадковому або навмисному контакті навіть з незначною кількістю хімічних інгредієнтів, можна нашкодити своєму організму.

Крім цього, величезної шкоди людині і тваринному світі завдає забруднена токсичними речовинами вода, ґрунт або рослини. Тому, всі плодові культури слід вирощувати в екологічно чистих умовах, і застосовувати тільки натуральні засоби для відлякування комах або дрібних гризунів.

Топ-5 безпечних засобів для боротьби зі шкідниками

Кінза або коріандр посівний

За допомогою зелені кінзи можна позбутися павутинного кліща. Для цього пучок свіжих рослин слід прокип'ятити 10 хвилин, остудити і процідити. Рідину розприскуйте за допомогою пульверизатора. Крім мурах, аромат кінзи доставляє занепокоєння блохам та деяким видам мурашок. Крім свіжої трави, можна використовувати і висушені рослини.

Листя лаванди

За допомогою свіжого листя або ефірної олії можна відлякувати мурах, яким не подобається різкий і терпкуватий запах лаванди. Зелене листя — 300 г залийте літром холодної води і доведіть до кипіння, потім охолодіть. Цим настоєм обробляйте рослини або поверхні в приміщенні. Такими ж властивостями володіє свіжозрізана трава, яку розкладають у віконних отворах, близько вентиляційних отворів або поруч з плінтусами.

Цукор з харчовою содою

Ця суміш є однією з найбільш ефективних для знищення тарганів. Порошок соди змішайте з цукром, додайте трохи води і розкладіть по невеликих посудинах. Цукор приваблює тарганів, а сода їх знищить. Ці ємності розставте в місця скупчення комах: меблі, біля труб, в ящиках, опалювальних приладах, та інших, де найбільш часто з'являються таргани. Крім цього, приготований порошок можна просто насипати на підлогу або меблі, але в цьому випадку, воду не додають.

Для запобігання появи нових комах, слід підтримувати чистоту в квартирі, своєчасно закладати всі тріщини в стінах. Необхідно не допускати забруднень і скупчування посуду з залишками їжі, що привертає тарганів, і ретельно провітрювати приміщення.

Настій часнику

Часник є одним з найпотужніших репелентів для знищення багатьох шкідників. Запах часнику знищить чи відлякає від ваших рослин цілу колону комах. Часниковий настій володіє більш м'яким ароматом і не викликає неприємних відчуттів у людей і домашніх вихованців, тому його можна використовувати в приміщенні.

Для приготування: середню головку часнику подрібніть разом з кількома бутонами сухої гвоздики, залийте суміш двома склянками холодної води і дайте настоятися протягом доби. Перед застосуванням рідину процідіть і розбавте трьома літрами води. Рясно обприскати садові рослини або місця скупчення комах в городі або приміщенні.

Харчова сода

Миші не лише можуть перешкодити нічному відпочинку і зіпсують продукти і меблі в квартирі, вони є переносниками небезпечних інфекційних захворювань, тому позбавлятися від них слід негайно. Якщо у вашому будинку або квартирі з'явилися миші, то найбільш безпечним способом для їх знищення є порошок харчової соди.

Змішайте сухий порошок з борошном, додайте цукор, якого має бути вдвічі більше. Цю суміш розкладіть по невеликих посудинах або кришечках, які розставте там, де були помічені сліди їх існування.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Безпечні та натуральні засоби для відлякування шкідників в саду та на городі