Connect with us

Новини

Більшість масла, яке купують українці в магазинах і на ринках – фальсифікат: Як розрізнити продукцію

Published

on

В Україні на різних сегментах ринку кількість фальсифікованого масла становиться від 20 до 80%. Така продукція продається не тільки на ринках, а й у магазинах і супермаркетах, передають Патріоти України.

Про це свідчать результати перевірок Держпродспоживслужби. Багато такої продукції потрапляє на полиці через недостатній контроль відповідаючих органів.

Як перевірити масло?

Перевірити масло в домашніх умовах майже нереально. Для цього можна зробити лабораторний аналіз. При цьому експерти називають кілька порад, які можуть допомогти розрізнити неякісний товар.

По-перше, слід звертати увагу на вартість масла. Якщо ціна складає менше 50 грн за 200 грамів, то можна стверджувати, що це підробка.

Advertisement

По-друге, молочний жир швидко твердне. Якщо масло м’яке, його не виходить розрізати ножем або продукт неправильної форми, то однозначно можна стверджувати – це або фальсифікат або він неправильно зберігався. І в першому і в другому випадках купувати такі товари не треба.

Також часто люди натрапляють на фальсифіковане масло на ринках або ж у інтернеті, оскільки там воно доволі часто продається під маловідомими торговими марками. Варто пам’ятати, що масло, як і інші молокопродукти не можна надсилати по пошті, оскільки воно може зіпсуватися

Як розповів професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів НУБіП Олександр Савченко у коментарі OBOZREVATEL, головна та найчастіша фальсифікація масла – додавання рослинного жиру до продукту.

“Молочний жир корисний, у всіх аспектах він потрібен, але він дорогий, він дорожчий, ніж рослинний. А ось рослинний жир, зокрема найдешевший зараз – пальмовий, його, як правило, і додають у продукт. Тут є дві сторони. З одного – обман покупців, тому що продукт має коштувати дешевше, а з іншого боку там ще є важливість у тому, що цей продукт стає неякісним”, – зазначив Савченко.

Advertisement

Якщо провести експеримент, виклавши на тарілку неякісне масло (до якого додали пальмовий жир), то навіть за кімнатної температури воно почне розтікатися. І для того, щоб консистенцію зробити таку ж, як у вершковому маслі, застосовується спеціальна теплова обробка і зазвичай обробляють цей жир при температурі понад 220°C. Через це утворюються речовини, які можуть завдати шкоди здоров’ю.

Слід зазначити, що особливо часто фальсифікати та неякісні продукти потрапляють на полиці магазинів та ринки напередодні свят. У такі періоди, як зараз, перед Великоднем, експерти радять бути вдвічі обачними та перевіряти обрану вами продукцію. В першу чергу слід дивитися на маркування товару та його зовнішній вигляд.

Прокоментуйте:
Advertisement