Connect with us

Новини

Блокування лишилося в силі – Угорщина не отримає 13 млрд євро від ЄС: що відомо

Published

on

Угорщина все ще не може отримати доступ до 13 млрд євро із фондів Євросоюзу, незважаючи на ухвалення законопроєкту про судову реформу. Цей законопроєкт є лише першим кроком розблокування фінансування, хоча в уряді Віктора Орбана розраховували, що вже зможуть отримати доступ до коштів.

Про це заявив представник Єврокомісії (ЄК) Крістіан Віганд, пише Euractive. “Це хороший крок у правильному напрямку, але це ще не кінець шляху. Потрібні подальші кроки”, – сказав Віганд.

Загалом для отримання доступу до коштів ЄС уряд Орбана та парламент країни мали провести цілу низку реформ ще до середини листопада 2022 року, але не зробили цього. Однією з таких реформ була судова, і 3 травня угорські законодавці ухвалили відповідний законопроєкт.

“Угорщина виконала свої зобов’язання щодо відправлення правосуддя. Ми очікуємо, що Брюссель виплатить кошти ЄС, які належать Угорщині”, – заявила після голосування міністерка юстиції Юдіт Варга.

Advertisement

За словами Віганда, ЄК “бере до уваги” схвалення законопроєкту. Однак фінальна оцінка виконання Угорщиною плану реформ відбудеться лише коли “буде ефективно продемонстровано всі надважливі проміжні результати”.

Окрім судової реформи ЄС очікує від Угорщини й інших рішень, пов’язаних із верховенством права та забезпеченням демократії. Зокрема, це антикорупційні зміни, а також реформи щодо прав людини, зокрема шукачів притулку та представників ЛГБТК.

Ці реформи призведуть до розблокування доступу Угорщини до 13 млрд євро фінансування. Тим не менш, і це є неповною сумою. Країна може отримати ще 9 млрд євро з Фонду згуртованості (Cohesion Fund) та 5,8 млрд із Фонду постковідного відновлення, якщо виконає додаткові умови.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement