“БМ “Оплот” та модернізовані Т-72АМТ для ЗСУ: плани та реальність”, – DefenseExpress (фото, відео)

Новини

Свої очікування з цього приводу озвучив генеральний директор ДК “Укроборонпром” Юрій Гусєв у середу, 24 лютого ц.р., під час передачі ЗСУ партії з п’яти модернізованих танків Т-72, передають Патріоти України з посиланням на DefenseExpress.

За його словами, наразі в Концерні чекають на затвердження державного оборонного замовлення на 2021 рік, в остаточному варіанті якого, можливо, з’явитеся замовлення й на “Оплот”.

“Ми сподіваємося, що в ДОЗ на 2021 рік будуть “Оплоти”. По цілій низці тактико-технічних характеристик вони є одними з найкращих у світі. І, безумовно, ці танки мають бути й у Збройних Силах”, – відзначив Юрій Гусєв.

Водночас він зауважив, що потребу в цих танках для українського війська має визначати Генеральний штаб ЗСУ та Міноборони.

А поки що, Збройним силам передана перша у цьому році партія модернізованих танків Т-72 (раніше цю версія фігурувала під назвою Т-72АМТ). Всі роботи над машинами фахівці ДП “Київський бронетанковий завод” виконали за два місяці.

“Покращені його технічні характеристики, встановлено більш потужніший двигун (В-84-1) ― 840 кінських сил, покращена ходова частина ― гусениця танка Т-80. Нині машина має змогу за рахунок комплексу 9К120 проводити стрільбу керованою ракетою “Комбат” на прицільну дальність 4 км. Покращені оглядові прилади (з тепловізорами та оптикою третього покоління) та динамічний захист за рахунок системи “Ніж”, ― повідомив директор КБТЗ Володимир Синявський журналістам під час церемонії.

Також оновлені машини оснащені українською навігаційною системою СН-3003 та сучасними радіостанціями.

Наразі на держпідприємстві готується до передачі Міноборони друга партія таких машин.

“Сьогодні, раніше терміну, ми передали українському війську п’ять одиниць танків Т-72, які відремонтовані в рамках ДОЗ. Крім того, ведуться роботи по передачі ще п’яти одиницях техніки”, – повідомив очільник Концерну.

Як вже повідомляв Defense Express, минулого року Збройні сили України отримали з КБТЗ батальйонний комплект таких танків (31 одиницю). Крім того, оновлений Т-72 мав закінчити проходження держвипробувань (про кінцеві тести повідомлялося ще у червні минулого року).
Дещо більш незрозуміла ситуація з “Оплотами”. Нагадаємо, у цьому році ДК “Укрспецекспорт” підписав контракт з ДП “Завод імені Малишева” на будівництво одного танка БМ “Оплот”. 51-й машина цієї моделі власне призначена для демонстрації потенційним замовникам на виставках та інших офіційних заходах за участю спецекспортера.
Водночас гендиректор ДК “Укрспецекспорт” Вадим Ноздря теж повідомив про наявність планів щодо замовлення БМ “Оплот” Збройними силами.

“Була мова про те, що буде певна кількість танків “Оплот” буде включена у державне оборонне замовлення (ймовірно, мова йде про ДОЗ-2021). Це не є частина цього процесу (замовлення танка спецекспортером)”, – відзначив Вадим Ноздря.

Варто додати, що подібні плани (щодо замовлення “Оплотів” Міноборони у ДОЗ-2021) виглядають досить дивно, з огляду на те, що програма імпортозаміщення цієї моделі (ДКР “Бастіон” яку зараз проводять на ХКБМ) має бути завершена аж у 2023 році (створено дослідний зразок). Тобто зараз можна побудувати лише “Оплоти” старої версії з певним обсягом російських деталей.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий