Боляче…Пішов з життя видатний українець – справжня легенда. Непоправна втрата – гордість країни

Новини

Помер видатний український гончар Василь Омеляненко. Йому було 95 років. Він був найстаршим майстром народної творчості України. Жив і працював у селі Опішня на Полтавщині.

Про смерть видатного українця повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Омеляненко пішов із життя 29 січня. За словами Ткаченка, внесок майстра глиняної іграшки та зооморфної скульптури у становлення народних художніх промислів – неоціненний для країни.

Він – легенда Опішні. Його цінують на Полтавщині. І справедливо, щоб ним стала пишатись вся Україна. Зробимо у міністерстві все, щоб сприяти цьому. І щоб якомога більше українців завітали до Опішнянського парку глиняної скульптури та познайомились із роботами Майстра. Боляче лише, що посмертно, – підкреслив Ткаченко.

Омельяненко, був фахівцем із мініформ полив’яних скульптур (від 30 сантиметрів до 1 метра завдовжки). Водночас виготовляв і великі паркові скульптури. Одна з них — двоголовий лев, що символізує силу, мужність і великодушність. Її встановили на території Національного музею-заповідника в Опішні.

Культурологи говорять, що робота Василя Омеляненка “Лев при двох головах” – перший монументальний твір в історії української глиняної скульптури.

Має такі звання та нагороди: Заслужений майстер народної творчості Української РСР (1976), лауреат Премії імені Данила Щербаківського (1995) та Національної премії України імені Тараса Шевченка (1999).

Також був членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1998) та Національної спілки художників України (1971).

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий