Connect with us

Новини

“Братська могила”: стало відомо, як далеко просунулися росіяни у Бахмуті

Published

on

У росіян серйозні проблеми з просуванням у Бахмуті та закріпитися на стратегічно важливих для них об’єктах загарбники не змогли.

Такий висновок, аналізуючи кадри з Бахмута, що були зроблені окупантами, робить військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

За його словами, російські пропагандисти опублікували відео з Бахмута, на якому було знято російський Т-90М “Прорив”, який вів у місті вогонь за позиціями ЗСУ. Ці кадри, зазначає Коваленко, примітні одразу кількома моментами.

Перший, за словами експерта, – це “Бахмутська кав’ярня”.

«Саме в районі цього закладу розміщувався цей танк, у районі вул.Садової. Тобто це підтверджує той факт, що у росіян серйозні проблеми з просуванням в районі парку», – зазначає експерт.

Advertisement
Бахмут, фронт, поле боя

Другий момент – даний Т-90М зі складу нещодавнього постачання, яке російське командування планувало застосовувати в районі Сватового.

Тобто, брак вогневого потенціалу змусив перекидати ці танки в середу, для них гранично не властиву – місто, зазначає Коваленко.

Крім того, ПВК “Вагнер” продемонстрували фото своїх терористів навпроти районної адміністрації на вул. Сибірцева. Це свідчить про те, що росіяни відштовхуються від берегової лінії Бахмутівки, або зараз від вул. Незалежності.

«Це їхня лінія наступу. Але є нюанс. По цій лінії вглиб міста на 500-600м вони не мають повного контролю зон. Винятково гойдалки. Вони протягом минулого тижня не змогли закріпитися на стратегічно для них важливих об’єктах, серед яких вул.Чайковського та залізця, яку вони намагаються перейти, але одразу дохнуть», – констатує Коваленко.

Головним місцем поховання окупантів, за словами Коваленка, зараз можна вважати перехрестя Корсунського та Космонавтів.

Advertisement

«По Чайковському. Все навіть краще, ніж учора. Адже ЗСУ змогли розширити буфер безпеки між цією міською артерією 0504 і Корсунського», – стверджує експерт.

 

 

За його словами, успішність таких контратак так само натякає на те, що росіяни мають серйозну або неузгодженість дій на цій ділянці, або дефіцит ресурсу.

Advertisement

«Залізницю окупанти “беруть” по кілька разів на день, але поки що тільки беруть. Їхня тактика проста. Вони намагаються перейти на правий бік, закріпиться, зняти бравурне відео або зробити фото з ганчіркою “вагнера” ​​і відрапортувати про взяття вокзалу. Але поки що і це у них виходить не особливо», – зазначив аналітик.

Також найбільш гарячими ділянками в Бахмуті залишаються верхній парк та Авангард. Проблемну для росіян багатоповерхову забудову окупанти знищують плануючими бомбами.

«Фактично, у росіян зараз у Бахмуті момент стагнації. Вони не здатні досягти основних завдань і тупцюють на місці. Для прориву збалансованої оборони ЗСУ їм потрібний додатковий, свіжий ресурс. А його у командування – нема. Якщо тільки не тягнути з інших напрямків», – упевнений Олександр Коваленко.

За межами міста, спроби перерізати 0504 та 0506 у окупантів теж закінчилися невдачами. Інтенсивність штурмів у цьому напрямку зменшилась у рази, порівняно з січнем-лютим 2023 року.

Advertisement

 

 

Водночас експерт звертає увагу, що окупанти стягують сили та засоби неподалік Івановського та Хромова.

«Тут може бути два варіанти. Або ці суїцидники розгорнуть одночасний ривок і спробу штурму Хромова та Івановського, або готують підкріплення південного та північного секторів у Бахмуті, за рахунок своїх польовок, але тоді вони ще більше послаблять фланги, причому в рази», – переконаний експерт.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement