Буданов розповів про свої перші дні війни (відео)

Найголовніші переживання були в останні години і хвилини перед початком російського вторгнення.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що він забрав свою дружину до власного кабінету за добу до початку війни, оскільки знав, коли все мало б розпочатись. tsn.ua

Про це він заявив під час свого інтервʼю Дмитру Комарову.

Він зазначив, що найголовніші переживання були в останні години і хвилини перед початком російського вторгнення.

“23 лютого після обіду я забрав дружину, ми вселилися в мій кабінет, знаючи, що наступного дня почнуться всі події. Чекав на 4 годину ранку, оскільки знали час, коли все має починатися”, – розповів Буданов.

Він заявив, що вторгнення могло початись і раніше, але росіяни кожного дня відтягували та змінювали дату початку.

“Досить сильно переживав за це — я керівник розвідки, і для мене неприпустимо було помилитися в такій справі. І близько 15-ї години 23 числа ми точно отримали — завтра о четвертій має починатися”, – сказав Буданов.

Голова ГУР заявив, що на самому початку війни найголовніше було затримати висадку загарбників на аеродромі “Гостомель”. План росіян заключався у стрімкій висадці на аеродромі “Гостомель” і звідти проникнення у Київ.

На питання, яка кількість десанту мова піти на столицю країни, Буданов відповів, що: “були досить страшні цифри. Там було біля 30 “Ілів” (транспортних літаків “Іл-76″ – ред.) в одній хвилі в повітрі. Протягом доби 24 лютого вони кілька разів пробували — піднімали їх, саджали, заходили на територію Білорусі, розгортали, тому що так і не вдалося їм стрімко взяти під контроль злітно-посадкову смугу”.

Буданов заявив, що російські загарбники взагалі відмовлялись вірити у те, що в Україні їм будуть чинити якийсь опір. “По-друге, вони свято вірили, що стрімко висадяться і будуть літак за літаком вивантажувати підрозділи, які будуть прямо заходити в Київ”, – додав Буданов.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )