Бундестаг планує визнати Голодомор в Україні геноцидом: стало відомо, коли відбудеться голосування

Депутати федеральних зборів Німеччини заявили, що готові визнати Голодомор 1932-1933 років. навмисним геноцидом проти української нації Текст документу вже погоджено відповідними органами у Бундестазі та виставлено на голосування у середу, 30 грудня.

Про це повідомило німецьке видання Spiegel. Ініціатори заяви вказали, що лише за зиму штучно спровокованого голоду загинуло понад 3,5 особи.

“Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зернові регіони. З сьогоднішньої точки зору історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію”, – передають журналісти уривок із тексту.

Автори законопроєкту наголосили, що примусовою колективізацією радянське керівництво хотіло придушити селян та український побут, мову та культуру. Згідно з міжпартійною газетою, насильницький голод також був спрямований на “політичне придушення української національної самосвідомості”.

“Масова смерть від голоду не була результатом неврожаю, а була відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу при Йосипі Сталіні. Таким чином, Голодомор є злочином проти людства”, – прокоментував свої наміри підтримати визнання геноциду проти українців Робін Вагенер, депутат від партії “Зелених”.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN