Чарльз ІІІ успадкує “прокляту корону, яка “приносить нещастя всім чоловікам”. Що з нею не так

Новий король Великої Британії Чарльз ІІІ успадкує корону, яку в королівській родині називають “проклятою”, оскільки вона нібито приносить нещастя всім чоловікам. Вважається, що небезпечний не так головний убір монарха, як дорогоцінний камінь у ньому – “Кохінур”.

Повідомляє obozrevatel.com

Раніше корона належала королеві-матері Єлизаветі, яка померла 30 березня 2002 року. Вона була створена для коронації її чоловіка – короля Георга VI – в 1937 році. А ось історія “проклятого” алмазу простежується ще з 1300 року. Про те, що цей символ влади успадкує Чарльз ІІІ, пише Daily Star.

Як говорить індійське пророцтво, володар цього дорогоцінного каменю вагою 186 каратів може отримати всесвітню владу, але він також пізнає всі його нещастя та біди. Протистояти прокляттю зможе лише Бог чи власниця-жінка.

У 1628 році “Кохінуром” опанував правитель Великих Моголів Шах-Джахан, якого пізніше посадив за ґрати власний син.

Потім, у 1739 році, Моголи були захоплені іранським правителем Надір-шахом. Тисячі людей загинули, а коштовність було вкрадено. Незабаром і самого Надер-шаха знайшли вбитим. Причому зробили це його власні офіцери.

Кожен новий господар “Кохінура” отримував на додачу до своєї могутності страждання та смерть. Останнім його володарем в Індії став махараджа Пенджаба Ранджит Сінгх. Знаючи про страшну репутацію прикраси, правитель вирішив її знищити. Однак цьому так і не судилося статися – індійський князь раптово помер від несподіваного тяжкого захворювання.

Відео дня:

У 1852 році діамант нарешті опинився в руках британців. Саме вони почали вставляти його у королівські корони. Ось тільки наслухавшись страшних оповідань, королі відмовлялися надягати головні убори з “Кохінуром” – їх носили виключно жінки.

Нині “проклятий” камінь залишається в короні королеви-матері. Востаннє публіка бачила її на похороні Єлизавети у 2002 році, коли символ влади розмістили на кришку труни покійної.

    Прокоментуйте:
    За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( 1 оцінка, середнє 4 з 5 )
BBCcCNN
Чарльз ІІІ успадкує “прокляту корону, яка “приносить нещастя всім чоловікам”. Що з нею не так