Чеські археологи запевняють що знайшли частину цвяха з розп’яття Ісуса Христа (фото)

Новини

Чеські археологи, 21 грудня повідомили, що виявили в середньовічному монастирі міста Мілевсько, виявили частину цвяха з хреста на якому розп’яли Ісуса Христа.

Про це повідомляє “Česká televize“. Група науковців, котру очолюва Іржі Шінделарж шукала дані для створення цифрової 3-D моделі храму св. Джайлза.

Неочікувано для себе археологи знайшли потаємну нішу, котра являлась входоим в таємний коридор, довжиною у 6 метрів. Оглядаючи та вивчаючи знайдений коридор, науковці виявили недоступну порожнину розміром 26×16 сантиметрів.

Вчені витягли з порожнини залишки старого ящика. Ящик зроблений з дубової деревини періоду 260 – 416 років н.е. Він був прикрашений золотом і сріблом. На кришці скриньки була масивна золота пластина з хрестом і буквами “IR”, археологи пояснюють, що дану абревіатуру можна розуміти як похідну від латинського “Jesus Rex” – Ісус Царь.

Однак найцікавіше знаходилось всередині ящика, там був залізний цвях, довжиною 6 дюймів. На якому був  вигнутий золотий хрест.

Можливий цвях з розп’яття Ісуса Христа / Фото technet.cz
Можливий цвях з розп’яття Ісуса Христа / Фото technet.cz

Найімовірніше, цвях сховали люди, які були впевнені, що він був частиною однієї з реліквій, пов’язаних зі стражданнями Ісуса Христа.

За словами археологів, цвях – надзвичайно важливе відкриття у науці та християнській релігії.

“Знахідкою відразу ж зацікавилися ієрархи католицької церкви. Її культурну та історичну вартість неможливо переоцінити”, – сказав Шінделарж.

Знахідкою зацікавились католицькі священники / Фото technet.cz

Також повідомляється, що вчені продовжать досліджувати приміщення храму. Припустили, що церкву можуть оголосити культурним надбанням Чехії.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN