Чи можна позбутися зайвих кілограмів за допомогою знежирених молочних продуктів

Чи правда, що на знежиреному кефірі, йогурті, молоці можна схуднути.

«Знежирені продукти» — звучить як пісня. Особливо для тих, хто намагається тримати себе у формі, інформує Ukr.Media.

Але чи правда, що на знежиреному кефірі, йогурті, молоці можна схуднути? Та й взагалі, чи хороша така дієта? Дієтологи дали відповіді на головні питання про знежирені молочні продукти.

Як отримують знежирений молочний продукт?

Знежирений молочний продукт отримують з допомогою сепарації. Це процес відокремлення вершків від молока. Після зняття вершків залишається знежирений молочний продукт — це і є знежирене молоко.

Відсоток жиру в знежиреному молочному продукті у середньому становить близько 0,1.

Наскільки відрізняється склад молочного продукту з нормальною жирністю від продукту знежиреного?

Якщо ми порівнюємо знежирений продукт (зокрема, молоко знежирене) зі звичайним жирним молоком, то відмінності, насамперед полягатимуть у відсотковому співвідношенні кількості жиру, який міститься в продукті. Кількість білка і молочного цукру, вуглеводів, відрізнятися практично не буде.

Однак продукти можуть відрізнятися вітамінним складом.

Тут все залежить від способу виготовлення — термічної обробки, нехай то пастеризація (в цьому випадку зберігається максимальна кількість вітамінів в молочному продукті), ультрастерилізація і стерилізація.

Крім того, у незбираному молоці міститься більше жиророзчинних вітамінів, зокрема вітаміну А і Е. Але все ж краще отримувати ці вітаміни з рослинних джерел живлення.

З втратою жирності чи втрачає продукт корисні властивості?

Молочні продукти є джерелом насичених жирів. У багатьох міжнародних рекомендаціях по харчуванню прописано, що потрібно прагнути заміщувати насичені жирні кислоти на поліненасичені жирні кислоти.

Насичених жирів повинно бути не більше 10% від добової калорійності раціону.

Одним зі способів, який скорочує споживання таких жирів, є споживання знежирених молочних продуктів. Це у тому числі і рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Варто зазначити, що існує щоденна норма вживання жирів. Якщо ми говоримо про загальну кількість жирів, то це не більше 30% від енергетичної цінності раціону. За виконанням цієї норми, як і норми споживання кількості насичених жирів, потрібно стежити.

Кількість споживаних жирів впливає на розвиток надлишкової маси тіла (ожиріння), що супроводжується високими ризиками розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і т. д.

Включення в раціон знежирених продуктів допомагає скоротити кількість насичених жирів, які поступають в організм, а значить, мінімізувати ризики виникнення серцево-судинних захворювань.

На що звернути увагу при виборі знежиреного молочного продукту?

Пам'ятайте, знежирені молочні продукти, у складі яких є крохмаль і цукор, — не найкращий вибір.

Як правило, такі продукти містять велику кількість компонентів, які при метаболізмі розпадаються до глюкози, а вона, своєю чергою, всмоктується в кров. Якщо глюкози багато, вона не встигає витрачатися організмом. В такому разі вона перетворюється на тригліцериди, які в подальшому відкладаються у нас в якості жирових запасів.

Тому при виборі знежирених продуктів завжди дивіться на склад і переконайтеся, що в ньому немає крохмалю і цукру!

Чи можна схуднути на знежирених молочних продуктах?

Хорошим вибором є не схуднення на виключно знежирених продуктах, а схуднення з включенням в раціон таких продуктів. Такий варіант є оптимальним.

Якщо ми говоримо про молоко, то рекомендований відсоток жирності близько 1,5%. Якщо йдеться про сир, то до 5% жирності.

Для людей, вага яких знаходиться в межах норми, допускається споживання сиру з вмістом жиру до 9%.

Сир 9% не рекомендований нікому, оскільки вміст жиру в ньому занадто великий.

Тверді сири досить жирні (40-50%), тому такий продукт не найкращий варіант для тих, хто худне.

Вміст жиру в йогурті, кефірі, ряжанці має коливатися від 1 до 2%.

Що стосується сметани, то бажано не налягати на продукти, жирність яких становить більше 10-15%, а вершкам краще віддати перевагу 10%-ної жирності.

Важливо розуміти, що вживання знежирених продуктів дозволяє добитися витіснення насичених жирів у раціоні, щоб ми могли замістити їх різними рослинними оліями. Це основна мета включення в раціон знежирених молочних продуктів.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Чи можна позбутися зайвих кілограмів за допомогою знежирених молочних продуктів