Чи можна тримати восковий плющ у домівці: забобони щодо рослини

З восковим плющем варто бути більш обережними.

Багато людей вибирають для прикрашання свого житла плющ. Він гарно в'ється вздовж натягнутої струни або ефектним каскадом спадає з підвісного кашпо. Один з найпопулярніших видів серед плющів — восковий. А ось небезпечний він чи ні, зараз будемо розбиратися, інформує Ukr.Media.

Що це за рослина хойя/восковий плющ

Восковий плющ — це тропічна, вічнозелена ліана. Вона також належить до ампельних рослин. Називають цю вишукану рослину восковою через те, що її листя має таке покриття. Вона є невибагливою і виростити її нескладно.

Ліана швидко розвивається, а довжина її пагонів здатна досягати до 10 м. Листя є м'ясистим, яскраво-зеленим блискучим. На пагонах утворюється повітряне коріння.

Молоді гілки м'які і слухняні. Саме ними обплітають струну, спрямовуючи рослину. Чим дорослішою стає хойя, тим жорсткішими і менш гнучкими вони стають. З часом гілки дерев'яніють.

За домашніх умов плющ здатен квітнути. Однак, у цей час він стає примхливим. Горщик з рослиною не переставляють, інакше вона скине бутони і цього сезону їх вже не вдасться побачити.

Квіти воскового плюща мають вишуканий тонкий аромат. Вони мають форму поодиноких зірок, зібраних у невеликі кошики-кульки блідо-рожевого або білого кольору.

Для того, щоб рослина порадувала своїм гарним виглядом, за нею доглядають наступним чином:

  1. Температура має бути комфортною для квітки. Влітку вона може досягати +25 градусів, взимку — +15 градусів. Квітка є стійкою до спеки, тому влітку її виносять на балкон.
  2. Квітка дуже полюбляє світло. Однак варто уникати прямих сонячних променів — можливе отримання опіків. У затінку квітка почне скидати листя. Оптимальними вважаються західні вікна.
  3. Поливу теж варто приділяти увагу. Від початку весни і до кінця осені він повинен бути рясним. Використовують м'яку фільтровану воду, снігову, дощову, відстояну водопровідну. Полив здійснюють відразу, щойно просохне земляна грудка. Взимку цю процедуру здійснюють рідше. Після просихання землі має минути не менше трьох днів.

Цією рослиною прикрашають не лише будинок, квартиру, але і офісні приміщення. Однак, мало хто знає, що її існування оповите містикою. Деякі забобонні люди стверджують, що утримувати хойю вдома не можна.

Забобони

Міфічні властивості приписують різним кімнатним рослинам — китайській троянді, ампельним і кактусам. Серед них і восковий плющ.

Вважається, що хойя здатна принести у домівку нещастя. Вона відлякує представників сильної статі. Незабаром дружини сваряться зі своїми чоловіками, а дорослі сини поспішають виїхати з домівки. Якщо ж господиня не є одруженою, то її особисте життя не складається.

Восковий плющ — енергетичний вампір. Він забирає усю позитивну енергетику будинку і наповнює негативною. Якщо почастішали подружні сварки, винуватицею вважають рослину. ЇЇ не ставлять у спальнях і дитячих кімнатах, оскільки вважається, що вона викликає безсоння і приносить нещастя.

У будинку, де зростає хойя, фінансова ситуація є постійно нестабільною. Також є прикмета, що люди, чию кімнату прикрашає хойя, часто хворіють, але це не так. Рослина не є отруйною і не виділяє ніяких шкідливих речовин, швидше навпаки, очищає повітря від домішок.

Існує забобон, що аромат квітів хойі призводить до смерті. Надихавшись вночі їх ароматом, людина може не прокинутися. Це не є правдою. Під час квітнення плющ дійсно виділяє аромат, але він здатний завдати шкоди тільки алергікам.

Як виявилося, восковий плющ зовсім не небезпечно тримати вдома.

Переваги рослини

Якщо не брати до уваги забобони, хойя — рослина безпечна, гарна і має наступні переваги:

  1. Вона бурхливо і швидко розростається, додаючи затишку приміщенню.
  2. Вона вважається сильним природним фільтром. Рослина очищає повітря, насичуючи його киснем.
  3. Рослина невибаглива у догляді — зростає навіть у малоосвітлених приміщеннях.

Якщо не брати до уваги забобони, то хойя чудова рослина, яка може стати прикрасою квартири. Вона здатна радувати господаря не лише квітучим виглядом, пишною зеленню, але і очищати повітря від домішок, які виділяють побутові прилади.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чи можна тримати восковий плющ у домівці: забобони щодо рослини